Archiwalne numery Astronautilusa dostępne do lektury

0

W sieci ponownie pojawiły się archiwalne numery czasopisma internetowego Astronautilus. Można je pobrać pod adresem http://astronautilus.pl.

Astronautilus był inicjatywą osób związanych z Polskim Towarzystwem Astronautycznym oraz kwartalnikiem Astronautyka. Po zawieszeniu wydawania papierowego pisma z powodu trudności finansowych pojawiła się idea astronautycznego webzine’u regularnie publikowanego w formacie PDF.

Pomysłodawcą oraz redaktorem naczelnym był Andrzej Kotarba, obecnie doktor pracujący w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Autorami byli również: Waldemar Zwierzchlejski, piszący w Lotnictwie i Skrzydlatej Polsce, twórca serwisu Loty Kosmiczne oraz Michał Moroz, dzisiaj pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego związany z serwisem Kosmonauta.net

Łącznie opublikowanych zostało 14 numerów pisma (w tym jeden numer specjalny). Dzisiaj lektura może ukazać analizę wydarzeń astronautycznych w latach 2003-2005 i przede wszystkim tworzenia się nowego programu kosmicznego NASA, a także rozwoju turystyki kosmicznej. Pierwszy numer ukazał się w czerwcu 2003 roku i poświęcony był katastrofie wahadłowca Columbia.

Zapraszamy do lektury.

Dziękujemy dr. Andrzejowi Kotarbie za przesłaną informację.

Comments are closed.