Będzie trzeci lot rakiety Naro

0

Rosjanie zgodzili się na wyłożenie środków finansowych na pierwszy stopień dla trzeciej południowokoreańskiej rakiety KSLV Naro. W ten sposób wyklarowana została w końcu sytuacja, która ze stron poniesie ten koszt.

Dzięki takiemu rozwojowi wydarzeń, bez względu na to jak się zakończą dyskusje nad odpowiedzialnością za niepowodzenie startu rakiety Naro w czerwcu 2010 roku, możliwy do przeprowadzenia staje się trzeci test w najbliższej przyszłości.

Dyrektor generalny Państwowego Produkcyjno-Badawczego Centrum Kosmicznego im. Chruniczewa – Władimir Niestierow ogłosił tę wiadomość podczas wywiadu dla rosyjskiego portalu informacyjnego MAPKEP. Zakłady Chruniczewa dostarczają Koreańskiemu Aerokosmicznemu Instytutowi Badawczemu KARI (Korea Aerospace Research Institute) pierwszy stopień rakiet Naro.

Południowokoreańska rakieta KSLV (Korea Space Launch Vehicle) jest budowana właśnie w oparciu o Uniwersalny Moduł Rakietowy URM, który stanowi pierwszy stopień nowej rosyjskiej rakiety Angara. Testy tej ostatniej mają się rozpocząć w 2013 roku, chociaż pierwszy stopień został już użyty dwukrotnie w koreańskiej rakiecie w latach 2009 i 2010 (relacja na żywo dostępna w tym artykule).

(The Chosunilbo)

Comments are closed.