Webinar o organizmach ekstremofilnych

0

Jest nam ogromnie miło zaprosić na webinar, organizowany przez Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne. Porozmawiamy o życiu w ekstremalnych warunkach czyli organizmach ekstremofilnych.

Ewolucja na Ziemi postępowała na wiele sposobów. Ekstremofilne organizmy ze swoimi unikalnymi cechami były w stanie skolonizować różne siedliska i przystosowywać się do różnych czynników we wczesnych eonach. Osiągnięto to dzięki mechanizmom ochronnym, takim jak unikalny metabolizm, który może ułatwić ekspansję w różnych środowiskach. Zbiór osobliwych elementów tworzących komórki wpływa na wiele procesów mających na celu dostosowanie się do środowisk szczególnie, ekstremalnych. Co więcej, ewolucja mikroorganizmów, w szczególności z eonów archaicznego i proterozoicznej, podczas formowania się atmosfery bogatej w tlen na Ziemi, była dotychczas słabo zbadana. Na panelu dyskusyjnym dowiemy się i przedyskutujemy, różne organizmy z ekstremalnych środowisk na naszej planecie: od głębin oceanicznych po wulkany.

Gośćmi panelu będą członkowie Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego:

– Ewa Borowska,

– Łukasz Kaczmarek,

– Natalia Zalewska,

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Polskiej Agencji Kosmicznej. Patronem medialnym panelu jest Radio Kampus.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1hBcvbVpM

Comments are closed.