Pytania z Kosmosu. Kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy

0

Sondy kosmiczne wyprawiają się coraz dalej, akceleratory rozbijają atomy, a radioteleskopy i teleskopy rejestrują promieniowanie wyemitowane przed miliardami lat… Nasze rozumienie Wszechświata i miejsca, jakie w nim zajmujemy, zmienia się w rewolucyjny sposób. 

Światowej sławy astrofizyk Neil deGrasse Tyson, zbrojny w wiedzę i najbardziej zaawansowane  osiągnięcia nauki, z humorem i nowatorsko mierzy się z najtrudniejszymi filozoficznymi łamigłówkami.

Wspólnie z wybitnym fizykiem Jamesem Trefilem przedstawia zagadnienia, które od tysięcy lat frapują ludzkość. Następnie, posiłkując się najnowszymi hipotezami, od Wielkiego Wybuchu po teorie strun i wielu wszechświatów, analizuje odpowiedzi, wykorzystując kapitalne ilustracje i najświeższe obserwacje przesyłane przez sondy z planet, ich księżyców, asteroid i najdalszych rubieży Układu Słonecznego. 

Olśniewająca książka – pełna pomysłów zmieniających paradygmat, opartych na koncepcjach współczesnej astrofizyki, oferująca rozumienie złożoności życia i Wszechświata, który zamieszkujemy, po nowemu – natchnie czytelnika w każdym wieku.

Neil deGrasse Tyson jest astrofizykiem i dyrektorem Planetarium Haydena w Rose Center, będącego częścią Amerykańskiego Amerykańskiego Muzeum Przyrodniczego w Nowym Jorku. Autor kilkunastu książek, z których wiele stało się światowymi bestsellerami, a także licznych artykułów naukowych i popularyzatorskich, prowadzi popularny podcast StarTalk, jest też narratorem serialu Kosmos (wspólnej produkcji telewizji National Geographic i Fox Corporation). Był wielokrotnie wyróżniany doktoratami honoris causa, został nagrodzony medalem przez NASA. Wraz z żoną mieszka w Nowym Jorku.

James Trefil,  profesor fizyki na uniwersytecie im. George’a Masona w Wirginii, zyskał międzynarodowe uznanie jako specjalista w przekładaniu naukowych koncepcji na język powszechnie zrozumiały. Autor wielu książek i artykułów popularnonaukowych, w tym wydanych przez National Geographic Space Atlas oraz Story of Innovation. Wraz z żoną mieszka w Fairfax (Wirginia).

Comments are closed.