Nowy kosmiczny odcinek podcastu Papaya Rocks

0

Zapraszamy do przesłuchania kolejnego odcinka kosmicznego podcastu. Tym razem czekają na Was opowieści o habitacie Lunares i lotach turystycznych na orbitę.

Odpowiednik Papaya.Rocks to audycja prowadzona przez Michała Kukawskiego. Autor skutecznie łączy formę reportażu ze słuchowiskiem zadając rozmówcom bardzo ciekawe, często fascynujące pytania. Gośćmi jego audycji na temat kosmosu byli dr Anna Fogtman – naukowczyni ds. załogowej eksploracji w zespole medycyny kosmicznej ESA oraz SciSpace w Europejskim Centrum Astronautów, Joanna Jo Jurga – astronautka analogowa i komandorka dwóch misji kosmicznych w habitacie Lunares oraz Leszek Orzechowski – założyciel grupy projektowej Space is More oraz dyrektor bazy badawczej Lunares.

W nowym odcinku podcastu, Kosmos II goście rozmawiają na temat misji analogowych prowadzonych w Lunares i pierwszych regularnych lotach turystycznych na orbitę. Czego wówczas można się spodziewać? Jak wpłyną na ciało człowieka niecodzienne warunki panujące na stacji kosmicznej – przebywanie w stanie nieważkości, narażenie na promieniowanie kosmiczne czy samo oddalenie od Ziemi? Co jedzą uczestnicy misji analogowych? O tym więcej w podcaście!

Podcast dostępny jest pod linkiem.

Comments are closed.