Zakończenie Preparation Camp programu Space3ac

0

138 przedsiębiorców, 11 dużych przedsiębiorstw, 5 dni intensywnych rozmów i 47 godzin dyskusji – zakończył się “Preparation Camp” akceleratora biznesowego Space3ac.

Space3ac to program akceleracyjny skierowany do startupów i firm technologicznych. Oprócz dofinansowania do 200 tysięcy złotych na każdy projekt, program zapewnia mentoring oraz umożliwia wdrożenie technologii do dużych przedsiębiorstw z ugruntowaną pozycją na rynku. Odbiorcami Technologii w akceleratorze są PKN Orlen, Orange Polska, Olivia Business Centre, Zarząd Portu Morskiego w Gdańsku, Luxon LED, PZU Lab, Valmont Polska, OT Logistics, Pekabex, Safe Co. Ltd. i Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego. 

Rekrutacja do programu zakończyła się 31 maja. Przedsiębiorcy z różnych części Europy przesłali do Space3ac aż 335 aplikacji. Przez ostatnie 5 dni odbywały się spotkania online startupów z Odbiorcami Technologii i przedstawicielami akceleratora. 138 wybranych przedsiębiorców prezentowało swoje rozwiązania przed 11 dużymi przedsiębiorstwami. Łącznie przeprowadzono 47 godzin intensywnych rozmów. Finalnie wyłoniono 34 zespoły, które 1 lipca rozpoczną akcelerację. Nigdy wcześniej w historii Space3ac aż tyle projektów nie zakwalifikowało się do fazy akceleracyjnej. Ze względu na pandemię COVID-19 program rozpocznie się zdalnie z uwagi na bezpieczeństwo uczestników pochodzących z różnych regionów Polski.

Już na początku lipca poznamy projekty, które zakwalifikowały się do akceleratora. Program Space3ac potrwa pół roku, a zakończy go tzw. Demo Day. Przedsiębiorcy będą mieli za zadanie wdrożyć swoje technologie do dużych przedsiębiorstw, a następnie zaprezentować rezultaty swoich działań przed inwestorami, przedstawicielami korporacji, akceleratora oraz lokalnych samorządów. Najświeższe informacje na temat przebiegu akceleracji oraz rozwoju projektów można znaleźć na Facebook’u oraz Linked in Space3ac.

Comments are closed.