MyGalileoApp – zwycięzcy

2

Siódmego listopada poznaliśmy zwycięzców europejskiego konkursu MyGalileoApp.

Konkurs MyGalileoApp został otwarty 22 stycznia i pierwszy etap (zgłoszenia) zakończył się 28 marca 2019. Organizatorem konkursu jest Europejska Agencja GNSS (GSA). Główną nagrodą w konkursie jest 100 tysięcy EUR. Nagrodą za drugie miejsce jest 50 tysięcy EUR, zaś za trzecie miejsce – 30 tysięcy EUR.

Siódmego listopada na gali finałowej w Pradze w siedzibie GSA zaprezentowano zwycięzców tegorocznego konkursu MyGalileoApp. Wybór zwycięzcy nastąpił spośród dziesięciu finalistów.

Zwycięzcą MyGalileoApp został zespół ARGEO, który skupia się na połączeniu geolokalizacji, rzeczywistości rozszerzonej oraz technologii blockchain. Drugie miejsce otrzymał zespół Tractor Navigator, proponującej rozwiązanie wspierające ruch traktorów na polach uprawnych. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Ready Park, oferującej wsparcie przy parkowaniu samochodów.

Łącznie w konkursie MyGalileoApp wzięło udział 150 zespołów z 10 europejskich państw.

(GSA)

2 komentarze

  1. Wielka szkoda. Trzy projekty które dotyczą nawigacji, opis minimalistyczny, a mógł być fajny artykuł. To o traktorach jak się ma np. do rozwiązań komercyjnych, przykładowo John Deere ?

    • Krzysztof Kanawka on

      Zachęcamy do wsparcia naszego zespołu – np przy pogłębieniu takiego artykułu!