WORLD SPACE WEEK WROCŁAW 2019

0

W dniach 5-6.10.2019 r. odbędzie się trzecia edycja World Space Week Wrocław, największa niekomercyjna impreza w Polsce stworzona przez i dla entuzjastów technologii kosmicznych oraz astronomii. Gospodarzami imprezy są pasjonaci ze Stowarzyszenia WroSpace.

Wydarzenie, choć przygotowane przez profesjonalistów i zorientowane na znawców tematyki oraz ludzi biznesu i nauki, skierowane jest również dla dzieci i młodzieży, słowem – do wszystkich miłośników Kosmosu i astronomii. W 50. rocznicę lądowania na Księżycu Wrocław stanie się polskim Houston.

Najważniejszym punktem programu World Space Week Wrocław 2019 jest konferencja popularnonaukowa, która odbędzie się 6.10.2019 we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Gośćmi specjalnymi będą m.in.:
– Artur B. Chmielewski, inżynier, menadżer wielu misji kosmicznych w NASA Jet Propulsion Laboratory, syn „Papcia Chmiela”,
– dr Grzegorz Brona, były prezes Polskiej Agencji Kosmicznej,
– Wiktor Niedzicki, twórca legendarnego programu „Laboratorium”.
– dr Andrzej Dragan, fizyk i doceniany na świecie fotograf.

Wydarzenie składa się z cyklu 40 warsztatów kosmicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, strefy wystaw astronomiczno-kosmicznych, misji balonu stratosferycznego z transmisją na żywo oraz targów firm z sektora kosmicznego i astronomicznego.

Poprzednie edycje wydarzenia odniosły wielki sukces, organizatorzy z rozmachem przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji. W poprzednich latach gościliśmy prelegentów z Europejskiej Agencji Kosmicznej, w tym roku będzie NASA.

Patronatem honorowym objęły wydarzenie: Polska Agencja Kosmiczna, Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Prezydent Miasta Wrocław. Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Stowarzyszenie WroSpace, główny organizator World Space Week Wrocław 2019 to wolontariusze, połączeni wspólną pasją do astronomii, kosmosu i działań społecznych. Za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia, robią to dla Was i dla swojej pasji!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wymaga wcześniejszej rejestracji. Szczegóły na stronie: www.worldspaceweek.pl.

(WSWW)

Comments are closed.