Space3ac Poland Prize: 10 startupów z 8 państw

0

Pod koniec sierpnia rozpoczęła się nowa runda programu akceleracyjnego Space3ac Poland Prize. Do Gdańska przyjechało 10 startupów z 8 państw. Równolegle trwa nabór do kolejnej rundy akceleratora Space3ac Scale Up II.

Space3ac Poland Prize to program organizowany w ramach Start In Poland przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zachęcający zagraniczne startupy do rozpoczęcia biznesu w Polsce.  Udział w takim projekcie to nie tylko dofinansowanie na rozwój, ale również okazja do pozyskania pierwszego klienta.

Space3ac współpracuje z wieloma dużymi spółkami, które są gotowe przetestować innowacyjne rozwiązania i docelowo za nie zapłacić. Akcelerator wspiera młode firmy finansowaniem do 200 tysięcy złotych, światowej klasy mentoringiem, miejscem do pracy w nowoczesnej przestrzeni biznesowej i dostępem do zaplecza technicznego, w tym drukarek 3D. Organizatorem projektu jest firma Blue Dot Solutions w ramach współpracy z PARP. Polska firma wspiera startupy z sektora kosmicznego, ale nie tylko! Każdy zespół, który ma pomysł na współpracę z Partnerami projektu, lub gotów jest podjąć wyzwania, które znajdziecie na stronie internetowej, ma szansę na dostanie się do akceleratora.

Poznajcie zespoły aktualnej edycji Poland Prize:

Ondato (Litwa) wykorzystuje technologie sztucznej inteligencji do zdalnej identyfikacji ludzi w czasie rzeczywistym w oparciu o  zdjęcia i wideo. Zapewnia najszybsze usługi weryfikacji cyfrowej tożsamości firmom i instytucjom.

Zlick (Wielka Brytania) oferuje najprostszą dostępną obecnie płatność przez telefon przeznaczoną dla wydawców mediów cyfrowych. Proces obejmuje technologię bezpośredniego rozliczania z operatorem, która jest szybkim i bezpiecznym sposobem realizacji płatności niezwykle przydatnym w obsłudze modeli subskrypcyjnych. 

FuChem (Korea Południowa) produkuje impregnaty, które działają przeciw rozprzestrzenianiu się ognia. Powierzchnia pokryta substancją  wykorzystywaną przez firmę zapobiega pojawieniu się ognia. Rozwiązanie jest nietoksyczne i bezpieczne dla środowiska.

Lightbug (Wielka Brytania) stworzył miniaturowe urządzenia z modułem GPS, przeznaczone do lokalizowania  dzieci, osób starszych, czy wartościowych przedmiotów – np. dronów. Firma produkuje również czujniki, które mierzą temperaturę, wilgotność, ciśnienie, ruch, orientację i światło. 

BIM-Y (Luksemburg) to rozwiązanie wspierające zarządzanie stanem technicznym budynków. Dzięki wykorzystaniu IoT (Internet of Things) wraz z sensorami powstał kompletny system optymalizujący zarządzanie budynkiem. System pozwala zwiększyć wartość budynku i zmniejszyć koszty operacyjne. Rozwiązanie oferowane przez BIM-Y zostało wdrożone m.in. w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Ufleet (Niemcy) automatyzuje proces planowania i harmonogramowania dostaw m.in. dla firm działających na rynku FMCG. Rozwiązanie, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, pozwala na skrócenie tras dostaw nawet o 15%. Obecnie są w fazie pilotażowej z kilkoma globalnymi markami i pozyskują nowych klientów.

3D Visual Risk (Rosja) to aplikacja, która wykorzystuje trójwymiarowe modele zakładów przemysłowych do prezentowania skutków potencjalnych wypadków. Tworzone w aplikacji animacje porównują scenariusze wydarzeń bez zastosowanych działań zapobiegawczych z sytuacjami uwzględniającymi ich wdrożenie. Rozwiązanie nie tylko podnosi bezpieczeństwo w zakładach przemysłowych i wspiera zarządzanie ryzykiem. Pomaga również edukować pracowników i może przełożyć się na lepsze warunki proponowane przez firmy ubezpieczeniowe.

Wanda Maps (USA) to usługa typu user generated content, pozwalająca na tworzenie interaktywnych map. Dzięki platformie członkowie społeczności korzystającej z Wanda Maps mogą monetyzować publikowane przez siebie materiały.

Odditive (Ukraina) tworzy innowacyjne rozwiązania obszaru  IoT. Ich głównym produktem jest mały, przenośny i bezprzewodowy czujnik gazu, który skutecznie wykrywa anomalie i informuje o zagrożeniu. Firma zajmuje się również elektroniką robioną na zamówienie, dopasowaną do potrzeb klientów.

Time for Machine (Ukraina) produkuje ekskluzywne mechaniczne i elektryczne modele zabawek wykonane z metalu i drewna. Mogą być one wykorzystywane jako designerski element wystroju wnętrz lub jako zabawki edukacyjne.

Obecnie, akcelerator Space3ac prowadzi rekrutację do siódmej już edycji Scale Up II. Jego celem jest efektywne łączenie startupów i młodych firm technologicznych z dużymi przedsiębiorstwami. Na stronie internetowej Space3ac czeka na Was 65 wyzwań przygotowanych przez 10 partnerów branżowych. Aplikować do akceleratora ScaleUp II można do 30 października 2019r.

***

Kontakt:

Magdalena Jarosz
Blue Dot Solutions, +48 884 344 415, magdalena.jarosz@bluedotsolutions.eu

Comments are closed.