Polski sektor kosmiczny na MSPO 2019

0

W dniach 3-6 września 2019 w Kielcach odbędzie się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Na wydarzeniu zaprezentują się także podmioty polskiej branży kosmicznej.  

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) organizowany w Kielcach to miejsce spotkań osób związanych z branżą wojskową z całego świata, w tym z Europy, USA, Izraela oraz Chin. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w dniach 3-6 września. Nie zabranie też dnia otwartego, który przypadnie na 7 września – będzie to wydarzenie dla osób hobbystycznie zainteresowanych tematyką wojskowości. MSPO organizowane jest w formie targów, można więc nie tylko obejrzeć, ale i przetestować wiele prototypów najnowocześniejszych urządzeń. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod znakiem Wystawy Narodowej Stanów Zjednoczonych i 20. jubileuszu Wystawy Sił Zbrojnych.

Na MSPO nie zabraknie polskich firm z sektora kosmicznego. Zaprezentują one swoje dokonania na stanowisku stworzonym przez Polską Agencję Kosmiczną (POLSA). Na wydarzeniu pojawią się eksperci z branży kosmicznej, jest więc to doskonała okazja do networkingu. Oprócz tego stanowiska kilka innych podmiotów branży kosmicznej – w tym spoza Polski – zaprezentuje się na MSPO na innych stanowiskach.

Zespół gdańskiej firmy Blue Dot Solutions przedstawi w tym roku swój autorski projekt lekkich obudów dla wymagającej elektroniki. Firma świadczy również usługi projektowania, testowania i produkcji wielofunkcyjnych konstrukcji dla przemysłu lotniczego i kosmicznego. 

(BDS)

Comments are closed.