Robotyczny turniej w Gdańsku

0

W dniach 26-27 maja 2018 r. w Gdańsku odbyły się Bałtyckie Bitwy Robotów.

Jak co roku, w maju Gdańsk zaatakowały roboty. Bałtyckie Bitwy Robotów to najnowszy turniej na robotycznej mapie Polski! Organizatorami wydarzenia, które odbyło się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, jest Stowarzyszenie Robotyków SKALP i Koło Naukowe NKSA.

Najbardziej ekstremalnych wrażeń dostarczył Robohackathon. W ciągu 40-godzinnego wyzwania uczestnicy mieli za zadanie zbudowanie od podstaw działającej konstrukcji z dostępnych elektroodpadów. Jak podkreślają organizatorzy celem jest przede wszystkim podtrzymanie wieloletniej tradycji, jaką jest organizacja turniejów robotyki amatorskiej, popularyzacja robotyki wśród społeczeństwa, zrzeszanie osób o podobnych zainteresowaniach, a także promowanie Pomorza wśród uczelni i firm Polskich i zagranicznych.

Prezentacja projektu Hedgehog / fot. Blue Dot Solutions

Prezentacja projektu Hedgehog / fot. Blue Dot Solutions

Nasz Park to dobre miejsce dla kreatywnych ludzi. Łączymy naukę z biznesem, stymulujemy innowacyjną przedsiębiorczość, wspieramy startupy i firmy bazujące na unikalnym pomyśle. Pomagamy idei przerodzić się w rzeczywistość, być może w przyszłości uczestnicy Bitwy Robotów zaparkują w naszym Parku na dłużej – podkreśla Magdalena Strzelczyk, dyrektor GPNT.

Odwiedzający mieli również okazję posłuchać prelekcji dotyczących projektów studenckich i komercyjnych z zakresu robotyki, obejrzeć zmagania zawodników, oraz zagłosować na faworyta konkurencji Freestyle.

Więcej o przebiegu wydarzenia można przeczytać na: https://baltyckiebitwyrobotow.pl/

Logo polskiej edycji ESNC 2018

Logo polskiej edycji ESNC 2018

Podczas wydarzenia odbyła się również krótka prezentacja o konkursie European Satellite Navigation Competition 2018, który wspiera najlepsze pomysły i rozwiązania dotyczące nawigacji satelitarnej.

Więcej informacji nt. dalszych spotkań znajduje się na stronie konkursu www.esnc.com.pl

 

Comments are closed.