Trzy lata działalności Blue Dot Solutions

0

Firma Blue Dot Solutions właśnie obchodzi trzy lata działalności w sektorze kosmicznym.

W październiku 2014 roku, przy wsparciu funduszu kapitałowego Black Pearls VC, w Gdańsku powołana została w nowa firma sektora kosmicznego – Blue Dot Solutions. Celem powołanej spółki było przede wszystkim (i nadal jest) doprowadzanie do komercyjnej postaci projektów zintegrowanych aplikacji wykorzystujących dane satelitarne.

Nazwa spółki nawiązuje do słynnego eseju Carla Sagana, który mówił o Ziemi z kosmosu widzianej z sondy Voyager 2, jako o małej błękitnej kropce. Chcemy się skupić przede wszystkim na rozwiązaniach naziemnych, w których wykorzystywane są różne rodzaje danych satelitarnych.

Zespół Blue Dot Solutions / Credits: BDS

Założyciele spółki Blue Dot Solutions / Credits: BDS

W październiku 2017 roku obchodzimy trzy lata działalności. Przez ten czas zespół firmy Blue Dot Solutions wzrósł do ponad 20 osób. Realizowanych jest kilka projektów opierających się o nawigację satelitarną, obserwacje Ziemi oraz współczesne technologie informatyczne, takie jak Big Data czy Internet of Things.

W listopadzie zaczynamy dwa projekty w ramach programu Horyzont 2020 w branży kosmicznej. Oprócz tego pracujemy przy kilku innych projektach, o których na oficjalnie poinformujemy na początku 2018 roku. Spodziewajcie się kilku niespodzianek!

W ramach firmy Blue Dot Solutions kontynuujemy działalność portalu Kosmonauta.net, który od lat stanowi ważne medium informacyjne o tematyce technologii kosmicznych w polskim Internecie. Naszym pierwotnym celem było wspieranie polskiego środowiska realizujące ciekawe projekty z tematyki kosmicznej. Z czasem wsparcie lokalnych kosmicznych inicjatyw weszło na wyższy poziom, przybierając postać organizacji konkursu European Satellite Navigation Competition, w którym nagradzane są najlepsze pomysły z zakresu wykorzystania nawigacji satelitarnej. Innym przykładem jest program akceleracyjny Space3ac Intermodal Transportation, w którym pomagamy wyselekcjonowanym firmom i start-upom rozwinąć swoje technologie do etapu prototypu testowanego u dużych krajowych przedsiębiorstw.

Comments are closed.