Kongres Baltic Summit 2017

0

W dniach 12-14 czerwca 2017 w Gdańsku organizowana jest międzynarodowa konferencja poświęcona technologiom kosmicznym, dronom i robotom, umożliwiającym eksplorację i eksploatację środowiska wodnego – głębin morskich i wód śródlądowych.

Baltic Summit 2017 jest międzynarodowym wydarzeniem skierowanym do przedstawicieli świata polityki, nauki i biznesu, a także szerokiej publiczności – wszystkich osób, które łączą zainteresowanie nowoczesną nauką i technologiami kosmicznymi oraz robotyką z zagadnieniami środowiska wodnego morskiego i śródlądowego. Kongres połączony będzie z przeglądem-konkursem rozwiązań satelitarnych, dronów i robotów podwodnych, umożliwiających eksplorację i eksploatację środowiska wodnego, a także warsztatami dla firm zainteresowanych tematyką.

Projekt ma na celu inicjowanie rozwoju innowacyjnych technologii robotycznych i kosmicznych, takich jak: roboty i zdalnie sterowane pojazdy podwodne, jeżdżące i latające, rozwiązania sterowania, nawigacji i pozycjonowania, satelity obserwacyjne i pomiarowe, przetwarzanie danych i mapowanie przestrzenne.

Wpisuje się także w ideę odpowiedzialnego i zrównoważonego korzystania z zasobów wodnych oraz ochrony środowiska naturalnego rzek, zbiorników wodnych oraz morza i morskiego dna. Odrębnym zagadnieniem w ramach projektu jest identyfikacja oraz opracowanie technologii wydobycia lub neutralizacji zatopionej na dnie Morza Bałtyckiego broni chemicznej, która stanowi poważne i coraz większe zagrożenie ekologiczne dla środowiska morskiego i regionów przybrzeżnych.

Więcej informacji  na stronie organizatora: www.balticchallenge.eu

Comments are closed.