Arabsko-izraelski dziecięcy obóz kosmiczny na IAC 2015

0

IAC to nie tylko branżowe sympozja, seminaria i spotkania. Organizatorzy największej astronautycznej konferencji zadbali także o kulturowy aspekt imprezy.

66. Międzynarodowy Kongres Astronautyczny (IAC) odbędzie w tym roku w Jerozolimie – świętym mieście obu głównych religii semickich: judaizmu i islamu.

Wyjątkowy charakter tego miejsca został uwzględniony przez organizatorów tej największej konferencji branży astronautycznej, czyli Międzynarodową Federację Astronautyczną IAF i Izraelską Agencję Kosmiczną ISA. Holenderska fundacja HE Space Children’s Foundation (HESCF), ufundowana przez firmę HE Space oraz Uniwersytet Hebrajski, organizuje specjalny obóz kosmiczny zarówno dla dzieci arabskich i izraelskich.

Dzieci w wieku od 11 do 14 lat, pochodzące z różnych środowisk, kultur i wyznające różne religie, będą mogły wspólnie dowiedzieć się jak wystrzeliwuje się rakiety w kosmos, czym różnią się eksperymenty przeprowadzane w przestrzeni kosmicznej od tych przeprowadzanych na Ziemi.

Przestrzeń kosmiczna jest dla HE Space Children’s Foundation nie tylko celem. Jest przeznaczeniem, wierzymy, że jest przeznaczeniem całej ludzkości“, mówi prezes fundacji Claudia Kessler. Fundacja chce szczególnie podkreślić, że edukacja jest uniwersalnym narzędziem przełamywania, w gruncie rzeczy bezsensownych i sztucznych barier, jakimi są różnice płciowe, rasowe, kulturalne czy socjalne.

(IAF)

Comments are closed.