Rynek EO w Ameryce Łacińskiej będzie wart 240 mln USD

0

Zapotrzebowanie na obserwacje satelitarne w Ameryce Łacińskiej gwałtownie wzrasta.

Wizja artystyczna satelity Aquarius/SAC-D / Credit: NASA

Wizja artystyczna satelity Aquarius/SAC-D / Credit: NASA

Rynek satelitarnych obserwacji Ziemi w Ameryce Łacińskiej przechodzi gwałtowny wzrost, wynika z najnowszego raportu firmy Euroconsult, „Earth Observation Requirements and Solutions in Latin America”.

Rośnie zapotrzebowanie na takie dane, ale też rządowe inwestycje mające im sprostać. W 2014 roku w ten część sektora kraje Ameryki Łacińskiej zainwestowały 193 miliony USD. W ciągu następnej dekady kraje te mają wynieść na orbitę nawet 25 satelitów EO. W poprzedniej dekadzie było ich tylko 6. Ameryka Łacińska uważana jest za jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków EO.

Rynek danych EO w 2014 oszacowany został na ok. 145 mln USD. Połowa tej kwoty przypada na dziedziny takie jak: sektor obronny, monitorowanie zasobów naturalnych, infrastruktura, i energetyka. Jeśli chodzi o podział terytorialny, to 1/3 wspomnianej kwoty przypada na Brazylię.

Eurconsult przewiduje, że rynek EO w Ameryce Łacińskiej będzie się rozwijał w średnim tempie 10% CAGR do 2024 roku, co oznacza wzrost jego wartości do 355 mln USD.

(Euroconsult)

Comments are closed.