Koniec sprawy ViaSat kontra SSL i MDA

0

SSL i MDA zapłacą 100 mln. USD odszkodowania firmie ViaSat.

ViaSat porozumiała się w sprawie o naruszenie patentów przez firmy Space Systems/Loral i MDA. Niezależny arbiter orzekł 2 grudnia jak obie pozwane firmy podzielą się kosztami należnego odszkodowania. MDA Corp., właściciel Space Systems/Loral (SSL), zapłaci 55% kwoty 100 mln. USD. SSL, pozostałe 45%.

ViaSat oskarżył firmę Loral, nim ta sprzedała SSL nowemu właścicielowi – MDA z Kanady – o naruszenie patentów przy produkcji satelity ViaSat-1. Loral postanowił, że to spółka-córka będzie zmagała się oskarżeniem. Wtedy też ViaSat złożył drugi pozew, której stroną był SSL i MDA. MDA chciało, aby drugi pozew nie był rozpatrywany, bo był identyczny z pierwszym, “odziedziczonym” po kupnie SSL.

Sprawa nie trafiła do sądu dzięki osiągniętemu porozumieniu. W zamian za wycofanie obu zarzutów SSL i MDA zapłacą ViaSatowi 100 mln. USD odszkodowania, ale zachowają prawa do użytkowania naruszonych patentów technologicznych. Jeszcze wcześniej Loral i MDA/SSL zapłaciły ViaSat prawie 47 mln. USD odszkodowań.

Zakończenie sprawy umożliwi też firmie Loral kontynuować sprzedaż swojego największego głównego majątku, kanadyjskiego operatora satelitarnego Telsat.

(SN)

Comments are closed.