GIS w stolicy 2014

0

GIS Day 2014 – „GIS w Stolicy” odbędzie się w tym roku 21 listopada br. w Gmachu Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Na stronie wydarzenia znajduje się już szczegółowy program konferencji, w którym możemy znaleźć ciekawe referaty łączące zagadnienia dotyczące GISu pod, na i nad ziemią, a także wspomnienie 50-lecia nauczania teledetekcji na Uniwersytecie Warszawskim. Z tej okazji, na wszystkich sympatyków GISu czeka szereg ciekawych gier i konkursów, związanych z hasłem przewodnim konferencji GIS – Wymiary współczesności. Od 7 listopada ruszył konkurs pt. “GIS na ratunek, czyli zastosowanie GISu w zarządzaniu kryzysowym”, prace konkursowe można nadsyłać do 19 listopada.

Od 10 listopada można także brać udział w znanej już, grze “GeoFinder”, łączącej ciekawostki z Warszawy, Europy oraz dalekich regionów świata. 15 listopada rozpoczął się kolejny konkurs pt. “Znajdź mnie! czyli świat z góry”, polegający na poszukiwaniu ukrytych informacji na mapach i zdjęciach satelitarnych, a także innych formach prezentacji, odpowiedzi do konkursu można nadsyłać do 19 listopada. Również 15 listopada odbyła się gra terenowa pod hasłem Budowniczowie współczesności, podczas której uczestnicy wspólnie zastanawiali się, co spoczywa nad, na i pod powierzchnią ziemi, odkrywając tajemnice pięknego Mariensztatu. 17 listopada w godzinach wieczornych ruszają także zapisy na bezpłatne warsztaty z oprogramowania GISowego, które odbędą się po części referatowej oraz w trakcie konferencji.

Podczas samej konferencji również nie zabraknie licznych konkursów oraz pokazów różnego rodzaju instrumentów do pozyskiwania informacji przestrzennej. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, gdyż na najbardziej zaangażowanych czekają ciekawe i cenne nagrody.
Wszelkie aktualności pojawiać się będą na stronie internetowej oraz na profilu wydarzenia na Facebooku. Zachęcamy do częstego odwiedzania!

Komitet Organizacyjny GIS Day 2014 – „GIS w Stolicy”

Comments are closed.