Nowy prezes TAS UK

0

Brytyjski oddział TAS ma nowego prezesa. Został nim Ben Olivier.

Ben Olivier

Ben Olivier / Credit: Thales Alenia Space

Thales Alenia Space UK, niedawno utworzony oddział koncernu Thales Alenia, ma nowego prezesa i dyrektora zarządzającego (CEO). Został nim 52-letni Ben Olivier, który zastąpił odchodzącego na emeryturę Martina Gee.

Martin Gee dołączył w 2013 roku do Thales Alenia Space z misją utworzenia nowej spółki zależnej w Wielkiej Brytani, i by wesprzeć przejęcie segmentu kosmicznego Systems Engineering & Assessment Limited (SEA) od firmy Cohort. Gee będzie nadal pracował w TAS, ale nie stanowisku zarządzającym. Jego obecność ma zapewnić ukończenie trwających projektów, wspomagać rozwój firmy i jej relacje z lokalnymi środowiskami.

Ben Olivier jest inżynierem po University of Exeter. Pracował w British Aerospace jako inżynier systemów, a potem jako kierownik działu projektowego, przy programach naukowych i obserwacji Ziemi. Następnie został kierownikiem marketingu w joint-venture z firmą Dartcom. Jeszcze w latach 90. XX wieku był szefem działu kierowania, nawigacji i kontroli w Matra Marconi Space. W 1999 dołączył do SEA. Od 2005 roku był tam dyrektorem działu przestrzeni kosmicznej. Olivier był też zastępcą przewodniczącego UK National Space Technology Steering Group, członkiem rady Centre for Earth Observation Instrumentation, i członkiem UK Industrial Space Committee.

(TAS)

Comments are closed.