Współpraca S3 ze Spaceport Colorado

0

Spaceport Colorado podpisało porozumienie o współpracy ze szwajcarską firmą S3, chcącą w niedługim czasie przeprowadzać loty suborbitalne i orbitalne za pomocą własnych środków wynoszenia.

Spaceport Colorado ogłosił podpisanie porozumienia o współpracy z S3 (Swiss Space Systems), szwajcarską firmą projektującą swój własny pojazd do lotów suborbitalnych. Formalizacja współpracy pomoże w długofalowym rozwoju kosmodromu i planach licencjonowania.

S3 to firma z siedzibą w Szwajcarii, która niedawno ogłosiła plany budowy własnego nośnika i pojazdu do lotów suborbitalnych. Firma rozwija swoją obecność w USA. Współpraca ze Spaceport Colorado oznacza, że może być to jedno z miejsc przyszłych lotów statków S3. Kolorado posiada rozwinięty przemysł kosmiczny. Według amerykańskiego biura ds. rozwoju gospodarczego i handlu międzynarodowego wnosi on w gospodarkę stanu kwoty rzędu prawie 9 miliardów USD.

Jak powiedział Pascal Jaussi, założyciel i dyrektor wykonawczy S3, “Spaceport Colorado będzie idealnym centrum naszego rozwoju w USA, i będzie uzupełnieniem tego co robimy w kraju i na świecie”. “Rozwinięty przemysł aerokosmiczny, klimat sprzyjający przedsiębiorczości i duch innowacji będą wspierały rozwój naszych technologii i działań w USA”, mówił dalej Jaussi.

S3 planuje budować małe satelity i prowadzić badania w mikrograwitacji, a w końcu wynosić satelity na orbitę i prowadzić inne operacje w przestrzeni kosmicznej. Ma rozpocząć ścisłą współpracę z placówkami naukowymi w stanie Kolorado i nawiązać współpracę z firmami “new space”.

Spaceport Colorado przezwyciężył początkowe problemy i ma uzyskać licencję portu kosmicznego w 2014 roku.

Zobacz też:

(SPX, SD)

Comments are closed.