Po IAC 2013 w Pekinie

0

W zeszłym tygodniu zakończył się Międzynarodowy Kongres Astronautyczny w Pekinie. Na wydarzeniu obecnych było blisko 4000 uczestników.

Międzynarodowy Kongres Astronautyczny (International Astronautical Congress, IAC) to prawdopodobnie najważniejsza konferencja sektora kosmicznego. Każdego roku IAC odbywa się w innym mieście, na innym kontynencie – rok temu odbyła się ona w Neapolu we Włoszech. IAC to świetne miejsce na spotkanie i przedstawienie wyników prac w różnych dziedzinach przemysłu kosmicznego oraz narodowych i międzynarodowych planów rozwoju.

Ostatniego dnia wybrano miasto, które będzie gościć Międzynarodowy Kongres Astronautyczny w 2016 roku. Zgodnie z oczekiwaniami, a także po wielkiej akcji promocyjnej podczas samego wydarzenia, wybrana została kandydatura Meksyku. Za 3 lata IAC odbędzie się w Guadalajara, drugim największym meksykańskim mieście.

W ostatnich dniach kongresu można było zauważyć nieco mniejszą frekwencję uczestników. Niemniej jednak odbywały się mniejsze bankiety, m.in. na stanowisku Ukrainy i Republiki Czeskiej, gdzie oferowano lokalne specjalności i trunki.

Materiały z IAC zostały również udostępnione w sieci. Obraz płyty DVD rozdawanej uczestnikom kongresu można pobrać z tej strony.

Na płycie dostępne są również dwie nasze publikacje, które dotyczyły pierwszego roku Polski jako państwa członkowskiego Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz astronautycznych akcji informujących związanych z witryną Kosmonauta.net. Zapraszamy do lektury.

{module [346]}

Comments are closed.