International Space Apps Challenge 2013

0

Już w najbliższy weekend (20-21 kwietnia) odbędzie się International Space Apps Challenge, które ma stworzyć programistyczne rozwiązania dla zastosowań naziemnych i kosmicznych. Jest to wydarzenie koordynowane przez NASA, wraz z lokalnymi przedstawicielstwami – wśród których znalazło się jedno z Polski!

International Space Apps Challenge to trwające 48 godzin wydarzenie, które odbywa się jednocześnie w miastach na całym świecie (i w Internecie). W czasie jego trwania tworzone są open-sourcowe rozwiązania, które mogą być zastosowane zarówno na Ziemi, jak i w przestrzeni kosmicznej. Współpracy przewodzi NASA, wraz z przedstawicielami rządowymi i ponad setką organizacji lokalnych.

Poszukiwani są wszyscy pasjonaci rozwoju, o bardzo szerokim wachlarzu posiadanych umiejętności – zarówno inżynierowie, jak i artyści, naukowcy i projektanci, studenci i nauczyciele, przedsiębiorcy.

Są dwa sposoby na dołożenie swojej cegiełki do rozwoju badań kosmicznych: pierwszy – w Krakowie. Każdy z uczestników będzie mógł wybrać najbardziej interesujące go zagadnienie. Wokół zagadnień utworzone zostaną zespoły, wspierane przez obecnych na miejscu mentorów.

Oprócz tego, w programie znajdują się warsztaty i prelekcje prowadzone przez ekspertów z dziedziny nanotechnologii, astronomii i innych.

Początek:
Sobota, 20 kwietnia 2013, godzina 9:00

Koniec:
Niedziela, 21 kwietnia 2013, godzina 16:00

Szczegóły dostępne są tutaj:
http://gwob.org/international-spaceapps-challenge-krakow/

{module [526]}

Sposób drugi, to wzięcie udziału w zaciszu własnego domu!

W praktyce możesz mieć nawet więcej niż 48 godzin – w końcu lokalne wydarzenia rozsiane są po całym świecie, zaczynają się 18 kwietnia, kończą 22 kwietnia. To daje ponad 80 godzin hackathonu i bardzo wielu potencjalnych kolegów do zespołu. Niektóre z lokalnych wydarzeń będą nadawane na żywo w Internecie – możesz obserwować wydarzenia z całego globu. Więcej informacji tutaj: http://spaceappschallenge.org/location/virtual/

Uczestnicy mogą wybierać spośród dużej liczby projektów: programistycznych, sprzętowych, wizualizacji danych. Wszystkie mają wspólny cel – przysłużyć się podbojowi kosmosu i poprawić jakość życia na Ziemi. 50 wyzwań: od programowania, przez zaprojektowanie łatwej w budowie szklarni dla marsjańskich osadników, na przebudowie Centrum Kennedy’ego kończąc.

Najlepsze rozwiązana zostaną nagrodzone.

(NASA, AS)

{module [346]}

Comments are closed.