Satelity napędzają biznes – konferencja Eurisy

0

Eurisy zaprasza na konferencję o technologiach kosmicznych w biznesie i gospodarce.

Eurisy, europejskie stowarzyszenie na rzecz promocji technologii kosmicznych, zrzeszające ponad 30 agencji kosmicznych, organizacji, instytutów i firm, zaprasza na konferencję pod tytułem “SMEs and entrepreneurs: boosting business using satellite applications” (MSP i przedsiębiorcy: wspomaganie biznesu technologiami satelitarnymi). Spotkanie odbędzie się 22 maja 2013 roku w Bratysławie w Słowacji.

Spotkanie będzie okazją do przedstawienia w jaki sposób małe i średnie przedsiębiorstwa korzystają z innowacyjnych zastosowań satelitów w różnych gałęziach gospodarki: transporcie, marketingu, budownictwie, rolnictwie, turystyce, i in. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na opłacalność, zyski i przewagę rynkową jakie niosą takie inwestycje.

Konferencje ma otworzyć sekretarz stanu Republiki Słowackiej Stefan Chudoba, przewodniczący Eurisy Colin Hicks i przedstawiciel władz miasta. Wśród gości znajdą się przedstawiciele ESA, GSA, oraz przedstawiciele wielu firm, którzy opowiedzą o tym jaką rolę technologie kosmiczne odgrywają w ich przedsiębiorstwach.

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja formularzem elektronicznym. W międzyczasie w Bratysławie będzie trwała wystawa Komisji Europejskiej, European Space Expo.

(eurisy)

 {module [346]}

 

Comments are closed.