Fuzja GeoEye z DigitalGlobe zakończona

0

Firmy Digitalglobe i GeoEye zakończyły formalnie fuzję. Giełdowa kapitalizacja powiększonego DigitalGlobe wyniosła na 30 stycznia ponad 2 miliardy USD.

Firmy DigitalGlobe i GeoEye dopełniły formalności związanych z ich fuzją, tworząc teraz światowego lidera na rynku zobrazowania Ziemi i analiz geoprzestrzennych. Połączona firma jest notowana na nowojorskiej giełdzie jako DigitalGlobe, symbol DGI. Według cen zamknięcia notowań z 30 stycznia 2013 roku jej giełdowa kapitalizacja wynosiła 2 miliardy 100 milionów dolarów amerykańskich.

Według Jeffreya Tarra, prezesa i dyrektora wykonawczego DigitalGlobe, wspólnie obie firmy będą mogły stać się wiodącym na świecie źródłem informacji o “zmieniającej się Ziemi”. Dzięki połączeniu z GeoEye firma rozszerzyła swoją obecność na rynku, zdywersyfikowała źródła przychodów, posiada większą flotę satelitów ze zróżnicowanymi orbitami, i lepsze i bardziej elastyczne zdolności przetwarzania danych. Prezes spółki dodaje, że bogate kadrowe zaplecze daje pewność, że firma będzie mogła stale podnosić poprzeczkę innowacyjności i jakości usług w swoim sektorze.

Fuzja została częściowo skredytowana. DigitalGlobe otrzymało 700 milionów USD kredytu w formie zabezpieczonych uprzywilejowanych (czyli mających pierwszeństwo spłaty w przypadku niewypłacalności pożyczkobiorcy) pożyczek, z czego 150 milionów USD w formie kredytu obrotowego, tzw. rewolwingowego. Z tego ostatniego na razie nie skorzystała. Nowe umowy kredytowe zobowiązują nowego właściciela GeoEye do wykupienia pozostałych na rynku obligacji, których zapadalność przypada na 2015 i 2016 rok.

DigitalGlobe powinna opublikować wyniki finansowe na IV kwartał 2012 i cały zeszły rok 26 lutego.

Wiadomo już też, że DigitalGlobe dokończy budowę zamówionego satelity GeoEye-2, ale na razie pozostanie on na Ziemi (start miał odbyć się w tym roku) jako satelita zapasowy. W połowie 2014 roku na orbitę trafi za to WorldView-3.

{module [346]}

(DigitalGlobe)

 

 

 

Comments are closed.