DigitalGlobe chwali się wynikami sprzedaży

0

DigitalGlob pochwalił się zamówieniami na zdjęcia z satelitów WorldView-3 i 4.

Największa firma dostarczająca zdjęcia satelitarne na świecie, amerykański DigitalGlobe, pochwaliła się 27 stycznia zamówieniami na zdjęcia z satelity WorldView-3 i planowanego WorldView-4. DigitalGlobe jako jedyna firma na świecie oferuje zdjęcia satelitarne o rozdzielczości 30 cm.

Od października 2015 roku udało jej się zebrać zamówienia (które są już potwierdzone) na łączną wartość ok. 200 mln USD. Co istotne, liczba ta nie obejmuje zamówień od amerykańskich klientów rządowych i wojskowych. Oprócz tego firma zebrała kolejne 135 mln USD w postaci listów intencyjnych. Jak podkreślono w nocie prasowej, większość takich listów jest przekształcana w rzeczywiste zamówienia.

Start WorldView-4 (dawniej GeoEye-2) planowany jest na 15 września 2016, rakietą Atlas V z Vandenberg AFB. Satelita ma duże znaczenie dla obsługi komercyjnych, nieinstytucjonalnych klientów DigitalGlobe, gdyż jego poprzednik, WorldView-3, jest w większości przeznaczony do obsługi amerykańskich klientów rządowych, przede wszystkim agencji National Geospatial-Intelligence Agency (NGA).

Ogłoszone wartości zebranych zamówień wskazują, że klienci oczekują większej dostępności i chętnie przerzucą się z WorldView-3 na 4. DigitalGlobe przewiduje, że w 2017 roku zwiększy obroty o 38 mln USD.

Porównanie zdjęć satelitarnych o rozdzielczości 50 cm (z lewej, z WorldView-2) i 30 cm (z prawej, z WorldView-3) / Credit: DigitalGlobe, CNW Group/PhotoSat Information Ltd.

Porównanie zdjęć satelitarnych o rozdzielczości 50 cm (z lewej, z WorldView-2) i 30 cm (z prawej, z WorldView-3) / Credit: DigitalGlobe, CNW Group/PhotoSat Information Ltd.

(SN, DigitalGlobe)

Comments are closed.