Intelsat: filmy w kinie przez satelity

0

Intelsat i GrupoChilefilms będą współpracowały przy projekcie satelitarnej dystrybucji treści filmowej do kin w Meksyku, na Karaibach i w Ameryce Południowej.

Intelsat S.A., jeden z największych operatorów satelitarnych na świecie, oświadczył w czwartek 25 października, że zawarł porozumienie z Grupo Chilefilms – dystrybutora kinowego w Meksyku, Kolumbii, Brazylii, Argentynie, Peru i Chile – w sprawie satelitarnego dostarczania treści filmowej do sal kinowych na terenie Meksyku, Karaibów i krajów Ameryki Południowej.

W ramach wieloletniej umowy Intelsat udostępni Grupo Chilefilms przekaźniki pasma C na satelicie Intelsat-1R, nad południkiem 310oE, z późniejszą migracją na satelitę Intelsat 27 (start w pierwszym kwartale 2013 roku).

Grupo Chilefilms jest właścicielem i operatorem CINECOLOR SAT, satelitarnej platformy dystrybucji materiałów audio-wideo (filmów, transmisji na żywo)  do kina. W październiku obie firmy wykonały testy sieci i jej współpracy z Intelsatem-1R. Sieć powinna rozpocząć normalną pracę pod koniec 2012 roku.

Jak mówi Cristián Varela, dyrektor wykonawczy GrupoChilefilms “dostarczanie treści za pomocą satelitów poprawia szybkość i niezawodność dystrybucji, przy jednoczesnej redukcji kosztów” a “Ameryka Łacińska to ogromny obszar z dużymi odległościami dzielącymi kina, co powoduje, że fizyczna dystrybucja filmów jest logistycznym wyzwaniem”.

(Intelsat)

Comments are closed.