17. seminarium z cyklu Przegląd zastosowań GIS w zarządzaniu kryzysowym i ratownictwie

0

Centrum Promocji Informatyki i Kosmonauta.net zaprasza na 17. seminarium z cyklu “Przegląd zastosowań GIS w zarządzaniu kryzysowym i ratownictwie”, które odbędzie się 13 września w Warszawie.

Zapraszamy do udziału w seminarium na temat zastosowania narzędzi informatycznych w zarządzaniu kryzysowym.

Podczas seminarium dowiedzą się Państwo jakie może być zastosowanie technik GIS w ocenie zagrożeń naturalnych. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania map cyfrowych i interaktywnych w zadaniach zarządzania kryzysowego i ratownictwa. Przedstawiciel Urzędu Miasta Bytomia opowie, na przykład, o Portalu Zarządzania Kryzysowego, jego powstaniu oraz funkcjonalnościach. Uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wykorzystania w zarządzaniu kryzysowym lotniczego skaningu laserowego oraz danych z obserwacji satelitarnych. Przedstawiciele Wrocławskiej Grupy Użytkowników GRASS przedstawią FOSS na przykładzie GRASS (oprogramowanie open source) jako narzędzi modelowania wydarzeń ekstremalnych.

Seminarium skierowane jest do:

  • przedstawicieli miast, powiatów, samorządów, gmin, województw
  • przedstawicieli władz administracyjnych
  • przedstawicieli służb ratowniczych, nadzorców transportu, centrów zdrowia publicznego, wydziałów ochrony ludności
  • funkcjonariuszy służb mundurowych (Wojska Polskiego, Policji, Służby Celnej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej) i ratownictwa medycznego
  • specjalistów od zarządzania kryzysowego, ochrony infrastruktury krytycznej i bezpieczeństwa teleinformatycznego

Spotkanie odbędzie się w Warszawie 13 września, od godziny 10 do 15:30. Wydarzenie to objęliśmy patronatem medialnym. Z tego też tytułu organizator przekazał naszym odbiorcom 10% RABAT na udział w konferencji. Aby z niego skorzystać, należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy: http://www.e-administracja.org.pl/konferencje/2012/pzg/formularz_pr10.php

Pełen program konferencji znajduje się na stronie www.e-administracja.org.pl/patronat/pzg/, a wśród prelegentów są:

  • prod. dr hab. Artur Magnuszewski, Uniwersytet Warszawski (“Zastosowanie technik GIS w ocenie zagrożeń naturalnych”)
  • Wojciech Jeszka, Wydział Geodezji Urzędu Miasta Bytomia (“Portal Zarządzania Kryzysowego – GIS/SIT w zarządzaniu infrastrukturą”)
  • Waldemar Izdebski, Politechnika Warszawska (Projekt ISOK – wykorzystanie lotniczego skanningu laserowego. Możliwości praktycznego wykorzystania w zarządzaniu kryzysowym)
  • Arkadiusz Kaniak, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze (‘Wykorzystanie danych z obserwacji satelitarnych podczas sytuacji kryzysowych”)

Istnieje również ograniczona pula bezpłatnych wejściówek dla przedstawicieli sektora publicznego, służb ratowniczych, mundurowych i specjalistów od zarządzania kryzysowego. W celu jej otrzymania należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Comments are closed.