SSL zmieni właściciela

0

Firma Loral sprzeda swoją spółkę-córkę Space Systems/Loral (SS/L) firmie MacDonald, Dettwiler & Associates.

Loral Space & Communications ogłosiła, że zgodziła się na ofertę kupna przez kanadyjską firmę MacDonald, Dettwiler & Associates jej spółki-córki Space System/Loral (SS/L), jednego z największych producentów satelitów na świecie.

Transakcja warta około 1 miliarda USD będzie składała się z, między innymi, aktywów SS/L, które MDA kupi za gotówkę (774 mln. USD) i niektórych nieruchomości SS/L związanych z jej działalnością gospodarczą (101 mln. USD), za które MDA zapłaci trzyletnim wekslem gwarantowanym przez bank.

Dyrektor wykonawczy Loral Space & Communications Michale Targoff powiedział, że “połączenie wiodących na świecie możliwości komunikacyjnych MDA z SS/L pozwoli na utworzenie silnego lidera w łączności kosmicznej i poprawi możliwości biznesowe obu firm”.

Porozumienie między Loralem a MDA zostało już zatwierdzone przez rady nadzorcze obu spółek. Transakcja powinno zostać zakończona jeszcze w tym roku, po zatwierdzeniu jej przez urzędy regulacyjne i zabezpieczeniu interesów niektórych klientów.

SS/L został kupiony prze Loral w 1990 roku od Ford Motor Company za ok. 715 mln. USD. Od powstania w 1957 roku SS/L dostarczyło ponad 220 satelitów, które przepracowały łącznie ponad 1500 lat.

Comments are closed.