Czerwiec 2012 – kolejne testy w Virgin Galactic

0

W ubiegłym tygodniu w ciągu jednego dnia przeprowadzono test silnika RocketMotorTwo(RM2) oraz lot swobodny pojazdu SpaceShipTwo(SS2).

Dwudziestego szóstego czerwca odbył się kolejny lot swobodny pojazdu SpaceShipTwo. Test został przeprowadzony przez firmę Scaled Composites, producenta tego pojazdu oraz jego nosiciela WhiteKnightTwo(WT2), a polegał na uwolnieniu SS2 na wysokości 15 kilometrów. Celem było głównie dalsze szkolenie pilotów z jego obsługi i dalsze sprawdzanie działania systemów. Był to 18 lot swobodny tego pojazdu i pierwszy po ostatniej przerwie spowodowanej pracami nad RocketMotorTwo oraz pracami serwisowymi nad oboma pojazdami.

Tego samego dnia odbył się także test silnika, który w przyszłości będzie napędzał SpaceShipTwo. RocketMotorTwo (nazwa silnika) został uruchomiony na 55 sekund, a więc na czas w jakim będzie pracował w czasie prawdziwych misji. Było to w sumie 13 jego uruchomienie symulujące pełną misję. Test został przeprowadzony przez firmę Sierra Nevada Space Systems, która odpowiada za jego produkcję. Dodatkowo 20 czerwca przeprowadzono także próbne uruchomienie RM2 na stanowisku testowym Scaled Composites na pustyni Mojave z użyciem Rocket Motor Controller. Celem było sprawdzenie działania wszystkich systemów odpowiedzialnych za działanie tego silnika.

Oba testy przebiegły pomyślnie. Firma Virgin Galactic ma nadzieję jeszcze przed końcem roku rozpocząć loty rakietowe pojazdu SpaceShipTwo.

(VG)

Comments are closed.