Technologie satelitarne dla sektora MŚP – konferencja

0

Już za miesiąc w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona wykorzystaniu technologii satelitarnych przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Spotkanie organizowane jest przez Komisję Europejską, ESA, Eurisy i UNICORN.

Europejska Unia Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN wraz z Eurisy, Europejską Agencją Kosmiczną ESA i Komisją Europejską, zapraszają na międzynarodową konferencję poświęconą zastosowaniu innowacyjnych technologii satelitarnych przez małe i średnie przedsiębiorstwa oraz do prezentacji produktów i usług dotyczących sektora satelitarnego.

Konferencja oraz towarzysząca jej wystawa produktów i usług związanych z sektorem satelitarnym oraz godzinny seans w planetarium, odbędą się w środę 23 listopada 2011 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W wydarzeniu weźmie udział Karlheinz Kreuzberg – szef gabinetu dyrektora generalnego Europejskiej Agencji Kosmicznej, przedstawiciele Komisji Europejskiej, naukowcy oraz inżynierowie.

Zagraniczne i krajowe firmy z sektora MŚP zaprezentują przykłady zastosowania innowacyjnych technologii satelitarnych w wielu, często zupełnie zaskakujących środowiskach.

Konferencja ma na celu zachęcenie MSP do stosowania osiągnięć technologii satelitarnych poprzez przedstawienie wynikających z tego korzyści ekonomicznych, w szczególności:

  • poinformowanie przedsiębiorców o możliwościach wykorzystania w biznesie osiągnięć satelitarnych
  • wskazanie możliwości wsparcia i funduszy dla MSP
  • dostarczenie politykom i przedstawicielom administracji centralnej wiedzy o rodzaju wsparcia, jakiego potrzebują te MSP, które decydują się na zastosowanie aplikacji satelitarnych
  • promocję produktów i usług sektora satelitarnego

Konferencja jest bezpłatna. Wymagana jest jedynie rejestracja.

Więcej informacji na stronach UNICORN i EURISY.

Comments are closed.