‘Embrace space’ – mobilna aplikacja o kosmosie i FP7

0

Komisja Europejska zaprezentowała aplikację mobilną umożliwiającą poznanie projektów kosmicznych prowadzonych w ramach 7. Programu Ramowego. Dostępna jest ona na smartfony z systemami operacyjnymi iOS i Android.

“Embrace Space” to aplikacja mobilna umożliwiająca zapoznanie się z projektami dotyczącymi przestrzeni kosmicznej prowadzonymi w ramach 7. Programu Ramowego. Została ona przygotowana przez wydział badań kosmicznych i rozwoju generalnego dyrektoriatu ds. przedsiębiorczości i przemysłu Komisji Europejskiej. Motywacją stworzenia takiego programu był fakt, że już ponad miliard ludzi ma dostęp do internetu, a w ciągu dekady kolejny miliard będzie miał do niego dostęp poprzez telefony komórkowe.

Ekran działu ISS, projekty związane ze śmieciami kosmicznymi / Credits: KEAplikacja dostępna jest na smartfony działające pod kontrolną systemów operacyjnych Android i iOS. Program można ściągnąć z poniższych lokalizacji:

Ekran wyboru projektów aplikacji Embrace Space / Credits: KEProgram “Embrace Space” jest pierwszą tego typu inicjatywą finansowaną przez Unię Europejską. Opisane projekty podzielone są na trzy działy: ISS, Ziemię, Kosmos. Z poszczególnymi programami można zapoznać się za pomocą tekstu, zdjęć, filmów. Poznać można również osoby stojące za poszczególnymi projektami. Wśród dodatków dostępny jest quiz wiedzy o 7. Programie Ramowym i projektach kosmicznych, albo śledzenie położenia mewy Emmy, za pomocą innowacyjnej techniki geolokalizacji.

Źródło: Komisja Europejska

Comments are closed.