Profil firmy ACUTRONIC

0

Firma ACUTRONIC jest światowym dostawcą sprzętu testów do naprowadzania inercyjnego (IGTS) oraz symulatorów lotu bazujących na technologii hardware-in-the-loop. Urządzenia firmy mają zastosowanie w przemyśle lotniczym, kosmicznym, samochodowym jak i również w bezpieczeństwie oraz branży konsumenckiej.

ACUTRONIC oferuje cały zestaw symulatorów ruchu: jedno-, dwu- i trójosiowych do profilowania lotu, jak i trój- i pięcioosiowych do zaawansowanych testów w technologii Hardware-In-The-Loop. Firma oferuje również własne rozwiązania dostosowane do życzeń klientów.

Firma ACUTRONIC oferuje dla przemysłu kosmicznego symulatory ruchu, służące do kalibracji i testów czujników, mających zastosowanie w systemach orientacji satelity (AOCS) oraz weryfikujące urządzenia optoelektroniczne takie jak Star Trackery czy detektory Słońca.

ACUTRONIC ma ponad 120 pracowników, posiada biura projektowe oraz budynki konstrukcyjne w Szwajcarii i w USA. Ta firma jest obecna na całym świecie poprzez klientów na wszystkich kontynentach oraz sieć lokalnych biur obsługi w kliku krajach.

ACUTRONIC (data założenia – 1973 rok) jest firmą rodzinną z długimi tradycjami sięgającymi do początków branży symulatorów ruchu, takich jak Fecker Systems (założone w 1920 roku), Goerz Optical Company (1905 rok), Contraves Goerz Corporation (1967), Benton (1975) oraz CARCO Electronics (1961).

Aplikacje kosmiczne ACUTRONIC:
Dla pojazdu ATV (plik PDF w języku angielskim)
Dla rakiety Ariane 5 (plik PDF w języku angielskim)

Więcej informacji na stronie: www.acutronic.com

Adres kontaktowy:
ACUTRONIC Switzerland Ltd
Rosengartenstrasse 25
8608 Bubikon
Szwajcaria
Telefon: +41 55 253 55 55
marketing@acutronic.ch

Comments are closed.