Piąty Dzień Nauki i Przemysłu w Gliwicach

0

Park Naukowo-Technologiczny “Technopark Gliwice” i Samorząd Miasta Gliwice zapraszają 24 maja na Dzień Nauki i Przemysłu.

W dniu 24 maja 2013 roku odbędzie się piąta edycja targów „Dzień Nauki i Przemysłu” organizowanych przez Park Naukowo-Technologiczny “Technopark Gliwice” oraz Samorząd Miasta Gliwice.

Ideą „Dnia Nauki i Przemysłu” jest prezentacja innowacyjnych firm, jednostek naukowych, a także jednostek rozwojowo – badawczych oraz ich osiągnięć. Organizatorzy zachęcają do udziału nowoczesne przedsiębiorstwa oraz jednostki naukowe z obszaru województwa śląskiego do prezentacji swojej oferty. Wystawcy mają możliwość bezpłatnego zaprezentowania najnowszych osiągnięć naukowych i badawczych, mających zastosowanie w innowacyjnych branżach przemysłu w postaci wynalazków, pokazów i eksperymentów.

„Dzień Nauki i Przemysłu” co roku gromadzi innowacyjne firmy, uczelnie i jednostki naukowe prezentujące osiągnięcia naukowe, mające zastosowanie w innowacyjnych branżach przemysłu w postaci wynalazków, pokazów i eksperymentów. Piąta edycja tego wydarzenia pod hasłem „Zobacz przyszłość – poznaj nowe technologie” odbędzie się 24 maja 2013 roku w siedzibie organizatora, Parku Naukowo-Technologicznym „Technopark Gliwice” Sp. z o.o., przy ul. Konarskiego 18C w Gliwicach.

Patronami honorowymi wydarzenia są: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, PARP, Politechnika Śląska, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Główny Instytut Górnictwa i Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości.

(DNIP, NCBR)

{module [346]}

Comments are closed.