Seminaria CBK w najbliższych tygodniach

0

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk ma zaszczyt ogłosić, iż w najbliższych tygodniach będzie gościć wielu przedstawicieli nauki, którzy poprowadzą cykl seminariów związanych z astronautyką i badaniami kosmosu.

Już jutro, 14 kwietnia o godzinie 14:00, profesor Marek Banaszkiewicz poprowadzi wykład pod tytułem “50 lat po locie Jurija Gagarina – co dalej?”.

Osiemnastego kwietnia natomiast (poniedziałek), doktor Uffe Joergensen (Center for Star  and  Planet  formation  and  Niels  Bohr Institute, Uniwersytet Kopenhaski) poprowadzi seminarium “The nature of late heavy bombardment impactors; Were they comets or asteroids?” (Natura impaktów z późnego okresu Wielkiego Bombardowania: czy ciała te były kometami czy asteroidami?)

Kolejnym wykładem z cyklu będzie “Holmes (nie Sherlock) i wybuch CO”, który zostanie poprowadzony przez polskich naukowców – profesora Kossackiego z Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Szutowicz z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Seminarium to odbędzie się w dniu 28 kwietnia.

Już kilka dni później – 5 maja – odbędzie się kolejne seminarium, tym razem zatytułowane “Laplace – misja kosmiczna do księżyców Jowisza”, które zostanie poprowadzone przez profesor A. Rothkaehl.

Seminaria CBK odbywają się w czwartki za wyjątkiem okresów świątecznych i wakacji letnich/zimowych. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do siedziby Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie, mieszczącego się przy ulicy Bartyckiej 18A.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje panu Pawłowi Grochowalskiemu za nadesłaną informację.

(CBK)

Comments are closed.