Seeing beyond the visible – konkurs KP Labs

0

Zobacz to co niewidoczne dla oczu i zostań tym, którego algorytm dołączy na pokład naszego Intuition-1 i wspólnie polecą w kosmiczną podróż! 

Intensywny rozwój rolnictwa, zanieczyszczenia środowiska i pestycydy rujnują naszą planetę. Dlaczego więc nie wykorzystać najnowocześniejszych technologii obrazowania hiperspektralnego dla wsparcia zrównoważonego rolnictwa i lepszej przyszłości Ziemi? Właśnie na tym skupia się wyzwanie opracowane przez firmę KP Labs, Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) oraz QZ Solutions, które rozpoczyna się w lutym 2022 roku i pozwoli zespołom biorącym udział w konkursie zrewolucjonizować przyszłość naszej planety.   

Celem wyzwania “Seeing beyond the visible” jest zautomatyzowanie procesu szacowania parametrów gleby z danych z hiperspektralnych pozyskanych z obrazów rolnych w Polsce.  

Inspiracją do podjęcia wyzwania jest zbliżająca się misja Intuition-1, której celem jest monitorowanie powierzchni Ziemi za pomocą instrumentu hiperspektralnego oraz pokładowej jednostki obliczeniowej zdolnej do przetwarzania danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji na orbicie.   

Zwycięzcy będą mieli niepowtarzalną okazję do wdrożenia swojego rozwiązania na pokład Intuition-1 – opracowanego przez KP Labs satelity klasy 6U, którego start planowany jest na I kwartał 2023 roku. Dodatkowo, zespoły, które osiągną najlepsze wyniki zostaną zaproszone do współudziału przy opracowaniu podsumowującego wyzwanie artykułu, w jednym z najlepszych czasopism naukowych na świecie!    

Wyzwanie jest częścią Międzynarodowej Konferencji: IEEE International Conference on Image Processing (ICIP) 2022, na której w październiku zostaną ogłoszone wyniki i zwycięski zespół. Wszyscy autorzy mogą podsumować swoje rozwiązania w referacie konferencyjnym i zgłosić go do IEEE ICIP.  

Dla kogo? Wyzwanie kierowane jest do studentów, doktorantów, start-upów i wszystkich zakochanych w algorytmach i kosmosie! 

Czas trwania? Wyzwanie rozpoczyna się w lutym, kończy 3 lipca 2022.   

Jak wziąć udział? Wystarczy zgłosić się swoją kandydaturę w wyzwaniu: AI4EO aby wykorzystać szansę na pozostawienie swojego śladu w kosmosie. To właśnie Twój algorytm i nasz satelita Intuition-1 mogą razem zrobić coś niesamowitego dla naszej planety! Zajrzyjmy w przyszłość – z #HYPERVIEW!   

(KP Labs)

Comments are closed.