Mała księga kosmologii – konkurs!

0

Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj egzemplarz książki – Mała księga kosmologii!

W każdej sekundzie z samych krawędzi obserwowalnego wszechświata dociera do nas słabe promieniowanie – relikt burzliwej młodości kosmosu – zwane mikrofalowym promieniowaniem tła. W Małej księdze kosmologii czołowy badacz tego promieniowania Lyman Page zabiera nas w oszałamiającą podróż po naszej obecnej wiedzy o rozmiarach, budowie i początkach uniwersum.

Łącząc najnowsze ustalenia kosmologii obserwacyjnej z przystępnie wprowadzanymi koncepcjami fizycznymi, Page wyjaśnia, jak na podstawie drobnych nieregularności mikrofalowego promieniowania tła kosmologom udało się precyzyjnie zrekonstruować historię kosmosu, ustalić jego kształt, skład, strukturę i tempo ekspansji. Z perspektywy tej wiedzy, zebranej w tzw. standardowym modelu kosmologicznym, widać jednak wyraźnie, jak wiele wciąż nie rozumiemy. Docierając do granic kosmologii, Page dobitnie ukazuje, że przed nami jeszcze mnóstwo fascynujących odkryć.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na pytanie – Z kim chciałbyś odbyć wyprawę do granic wszechświata i dlaczego? Nie ma żadnych ograniczeń, mogą to być osoby żyjące, nieżyjące, fikcyjne lub prawdziwe. Odpowiedzi można udzielać na naszym fanpage’u na Facebook’u pod postem konkursowym lub na adres e-mail kontakt@kosmonauta.net wpisując w tytule: Mała księga kosmologii – konkurs. Nagrodzimy najbardziej kreatywną odpowiedź. Konkurs trwa do 29.09.2021r. Zwycięzcę ogłosimy na naszym fanpage’u do 6 października br.

Więcej: https://bit.ly/3jXCWCs

Comments are closed.