Pytania z kosmosu – konkurs!

1

Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj egzemplarz książki – Pytania z Kosmosu. Kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy.

Sondy kosmiczne wyprawiają się coraz dalej, akceleratory rozbijają atomy, a radioteleskopy i teleskopy rejestrują promieniowanie wyemitowane przed miliardami lat… Nasze rozumienie Wszechświata i miejsca, jakie w nim zajmujemy, zmienia się w rewolucyjny sposób. 

Światowej sławy astrofizyk Neil deGrasse Tyson, zbrojny w wiedzę i najbardziej zaawansowane  osiągnięcia nauki, z humorem i nowatorsko mierzy się z najtrudniejszymi filozoficznymi łamigłówkami.

Wspólnie z wybitnym fizykiem Jamesem Trefilem przedstawia zagadnienia, które od tysięcy lat frapują ludzkość. Następnie, posiłkując się najnowszymi hipotezami, od Wielkiego Wybuchu po teorie strun i wielu wszechświatów, analizuje odpowiedzi, wykorzystując kapitalne ilustracje i najświeższe obserwacje przesyłane przez sondy z planet, ich księżyców, asteroid i najdalszych rubieży Układu Słonecznego. 

Olśniewająca książka – pełna pomysłów zmieniających paradygmat, opartych na koncepcjach współczesnej astrofizyki, oferująca rozumienie złożoności życia i Wszechświata, który zamieszkujemy, po nowemu – natchnie czytelnika w każdym wieku.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na pytanie – Jaka zagadka Wszechświata nurtuje Cię najbardziej? Odpowiedzi można udzielać na naszym fanpage’u na Facebook’u pod postem konkursowym lub na adres e-mail kontakt@kosmonauta.net wpisując w tytule: Pytania z kosmosu – konkurs. Nagrodzimy najbardziej kreatywne odpowiedzi. Konkurs trwa do 11.07.2021r. Zwycięzców ogłosimy na naszym fanpage’u do 21 lipca br.

Jeden komentarz

  1. Wezmę udział w tym konkursie, bo książka zapowiada się interesująco. Co prawda pytanie jest tak pojemne (mimo swej lapidarności), że jeszcze nie wiem, co napiszę, ale z drugiej strony jest tak otwarte na wszystko, że to nie powinien być problem. 🙂