Webinar o architekturze kosmicznej

0

Jest nam ogromnie miło zaprosić na pierwszy webinar, organizowany przez zespół Innspace. Porozmawiamy o…. architekturze kosmicznej.

Architektura kosmiczna to nowa dyscyplina, która ma na celu zdefiniowanie zasad, umożliwiających projektowanie w przestrzeni kosmicznej. Techniki budowlane używane na Ziemi od tysiącleci opierają się na wykorzystaniu zasobów lokalnych. W zależności od regionu dominowała architektura drewniana, gliniana czy kamienna. Dzisiejsze technologie oferują nam o wiele więcej, ale wysyłanie materiałów na Księżyc czy Marsa jest trudne i bardzo kosztowne. Najbardziej wydajna i zrównoważona okazuje się strategia wykorzystania surowców naturalnych. Jedną z koncepcji jest wykorzystanie robotów i kosmicznego pyłu do drukowania w 3D międzyplanetarnych domów.

Jesteśmy świadkami przełomowych zmian. Eksploracja kosmosu nie wydaje się już fikcją literacką, lecz kolejnym krokiem ludzkości. Technologie satelitarne pozwoliły nam lepiej zrozumieć naszą planetę i nasz wpływ na jej klimat – teraz plany budowy stałych placówek na Księżycu oraz wizje kolonizacji Marsa angażują naukowców i projektantów do szukania rozwiązań jak przetrwać w niegościnnych środowiskach obcych ciał niebieskich. Przed nami wiele wyzwań. Zbudowanie kosmicznego habitatu to jedno, przede wszystkim musimy zadbać o komfort psychiczny jego mieszkańców. Co musimy wziąć pod uwagę? Jak może wyglądać życie w innej części galaktyki? Gościem panelu będzie Beata Suścicka, architektka w Innspace.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2yh00fhBA

Comments are closed.