Pierwszy lot Ingenuity w jedną stronę

2

Udany i rekordowy lot Ingenuity – tym razem tylko w jedną stronę!

Siódmego maja dron Ingenuity po raz pierwszy wykonał lot w jedną stronę, pokonując znaczny dystans oraz docierając do rekordowego pułapu. Co się udało wykonać podczas tego lotu?

W swoim piątym locie Ingenuity pokonał dystans 129 metrów. Tym razem dron poruszył się tylko w jednym kierunku, lądując w nowym miejscu na południe od wcześniejszego lądowiska. Jest to zaledwie 4 metry mniej niż łącznie dron pokonał podczas wcześniejszego czwartego lotu – podczas którego Ingenuity powrócił do miejsca startu.

Ponadto, w tym piątym locie Ingenuity wzniósł się na rekordową wysokość 10 metrów. Zanim dron wylądował, wykonał zdjęcia nowego miejsca lądowania.

Lot został wykonany 7 maja 2021 roku o godzinie 21:36 CEST. Całkowita długość lotu wyniosła 108 sekund.

Piąty lot Ingenuity / Credits – NASA

Polecamy wątek na Polskim Forum Astronautycznym dotyczący misji Mars 2020.

(NASA)

2 komentarze

  1. Niestety, napiszę to jeszcze raz. Redakcyjnie Redakcja nie wyrabia.

    “Od 2009 roku największy polskojęzyczny portal o astronautyce, przemyśle kosmicznym i badaniach przestrzeni kosmicznej.” – ta informacja w stopce chyba do czegoś zobowiązuje?

  2. “Tym razem dron poruszył się tylko w jednym kierunku, lądując w nowym miejscu na południe od wcześniejszego lądowiska. Jest to zaledwie 4 metry mniej niż łącznie dron pokonał podczas czwartego lotu – podczas którego Ingenuity powrócił do miejsca startu.” To zdanie to jeden chaos