Dnia 20 stycznia o godzinie 08:26 CET z Launch Complex 1 w Nowej Zelandii wystartowała rakieta Electron z ładunkiem dla OHB Group.
Na pokładzie rakiety Electron znalazł się mikrosatelita komunikacyjny należący do OHB. Satelita został wyniesiony na orbitę polarną. Lot otrzymał nazwę “Another One Leaves The Crust”.Misję zapowiedziano 5 stycznia 2021, zaś okno startowo otworzyło się 16 stycznia. Ostatecznie start został przesunięty z 16 na 20 stycznia z powodu nieprawidłowych odczytów z czujnika nachylenia.
Była to osiemnasta misja rakiety Electron oraz pierwsza misja dla Rocket Lab w 2021 roku. Pomimo tego, że Rocket Lab pracuje nad odzyskiwaniem pierwszych stopni swoich rakiet. To tym razem nie podjęto żadnych prób odzyskania, a sam pierwszy stopień wpadł do Oceanu Spokojnego.
Autorem artykułu jest Mikołaj Data – serdecznie dziękujemy! 🙂
Jeden komentarz
Mam pytanie: jaką prędkość uzyskała najszybsza rakieta na świecie?
Bo ta tutaj 28539 km/h.