Inspirująca historia z udziałem polskiego satelity PW-Sat2

0

“Nieletni inżynierowie” to film dokumentalny przedstawiający losy uczniów i ich nietypowego nauczyciela, który inspiruje młodych ludzi do spojrzenia na fizykę w wyjątkowy sposób. Młodzież z małego miasta na oczach widzów rozwija pasję do nauki na przestrzeni prawie trzech lat.

Charyzmatyczny nauczyciel oraz inżynierowie z Politechniki Warszawskiej pracujący nad polskim satelitą PW-Sat2 kompletnie zmieniają życie uczniów. To właśnie oni inspirują bohaterów filmu do zbudowania testowych modeli żagli do satelity. W dokumencie wykorzystano również materiał filmowy pochodzący z Europejskiej Agencji Kosmicznej. Całość przedstawia niestandardowe podejście do edukacji i przemianę młodych ludzi z osób “nie lubiących fizyki” na prawdziwych miłośników i praktyków nauki. 

Film pt. “Nieletni Inżynierowie” w reżyserii Hanny Polak i Aleksandry Skowron został uznany najlepszym dokumentem na amerykańskim Delco Film Festival oraz otrzymał nagrodę na międzynarodowym festiwalu filmowym Satisfied Eye w Wielkiej Brytanii. ,,Nieletnich inżynierów” można było również zobaczyć na Zlin International Film FestivalMillenium Docs Against Gravity oraz na Polish Film Festival w Los Angeles. 

Trailer filmu dostępny jest pod linkiem.

Credits: esa.int

Comments are closed.