Ruszyły zapisy na Hack4Change

1

W dniach 26-27 czerwca 2020 odbędzie się Hack4Change – technologiczno-ekologiczny hackathon online.

Hack4Change to wydarzenie skierowane do osób, które chcą aktywnie działać na rzecz środowiska oraz naszej planety. Organizatorzy zapraszają do udziału innowatorów, entuzjastów nowych technologii, programistów, grafików, UX designerów i każdego komu bliska jest idea walki z kryzysem klimatycznym. Uczestnicy utworzą interdyscyplinarne zespoły i będą wspólnie pracować nas prototypami proekologicznych urządzeń i aplikacji.

Credits Hack4Change

Obszary, nad którymi będzie można pracować wyznaczył podróżnik Marek Kamiński.

  • Social Empowerment skupia się na mocy sprawczej człowieka “człowiek jest częścią natury więc pomagając naszej planecie w rzeczywistości pomagamy samym sobie, a rozwiązując problemy człowieka przyczyniamy się do ratowania środowiska”.
  • Sustainability kładzie nacisk na rozważne korzystanie z zasobów naszej planety.
  • Singularity podkreśla szanse jakie niesie rozwój nowych technologii i wykorzystanie ich dla dobra środowiska.

Uczestnicy będą mieli okazję skorzystać w wiedzy mentorów – ekspertów z zakresu technologii, nauki i biznesu. Wśród tych osób znajdują się między innymi specjaliści z Microsoft, Hackerspace, Nordea, czy Space3ac. Pełna lista mentorów dostępna jest na stronie internetowej organizatora.

Zapisy odbywają się przez internet, a 24h wydarzenie odbędzie się w pełni online. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www: https://hack4change.tech/

(H4C)

Jeden komentarz