Kończy się nabór do akceleratora Space3ac ScaleUp 2

0

Do 31 maja trwa nabór do akceleratora Space3ac ScaleUp 2. Do 8 edycji programu zostaną przyjęte startupy, które będą mogły liczyć na dofinansowanie do 200 000 PLN.

Do 31 maja 2020 trwa rekrutacja do akceleratora Space3ac ScaleUp2. Do 8 edycji programu zostaną przyjęte zespoły, które będą mogły liczyć na dofinansowanie do 200 000 PLN. Ważnym elementem programu jest mentoring doświadczonych ekspertów z dziedzin biznesowych i technologicznych oraz możliwość podjęcia współpracy z konkretnym klientem. 

Link do strony akceleratora – www.space3.ac

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2020.

Space3ac ScaleUp 2 to trwający sześć miesięcy program akceleracyjny. Jego misją jest rozwiązywanie problemów dużych przedsiębiorstw poprzez dostarczanie im specjalistycznych i innowacyjnych technologii. Na stronie internetowej akceleratora znajduje się 70 wyzwań od Partnerów branżowych. Do programu mogą zgłaszać się startupy i firmy technologiczne. Akcelerator zaprasza również zespoły naukowe, które chcą podjąć się wyzwań Partnerów i w szybkim czasie zbudować prototyp rozwiązania.

Jak aplikować?

Aplikacje do akceleratora można składać w języku polskim lub angielskim, do końca maja przez formularz na stronie space3.ac. W połowie czerwca podczas tzw. ,,Preparation Camp” zostaną wybrane startupy, które podejmą współpracę z dużymi firmami. Początek procesu akceleracji zaplanowany został na lipiec 2020. Jeśli pandemia wciąż będzie trwała, akceleracja rozpocznie się online.

Absolwenci Space3ac

W ostatniej edycji akceleratora wzięły udział takie firmy jak Pelixar zajmujący się wykorzystaniem dronów do monitoringu, Surveily ze swoim systemem sztucznej inteligencji do automatycznego nadzoru bezpieczeństwa, czy NNT, które stworzyło nieniszczące metody kontroli stanu konstrukcji stalowych. Aktualnie trwa  rekrutacja do 8 edycji akceleratora Space3ac organizowanego przez gdańską firmę  Blue Dot Solutions w ramach programu Scale Up 2 Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych, właśnie tam pojawiają się najnowsze informacje na temat naboru.

Jakich wyzwań poszukują Odbiorcy Technologii?

Akcelerator współpracuje z 11 dużymi przedsiębiorstwami, do których zespoły biorące udział w programie, wdrażają swoje rozwiązania. Należą do nich PKN Orlen, Orange Polska, PZU Lab, Olivia Business Centre, Zarząd Portu Morskiego w Gdańsku, Luxon, Valmont Polska, OT Logistics, Pekabex, Safe Co. Ltd. i Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego. Space3ac ma bardzo szeroki zakres poszukiwanych rozwiązań od platform HR-owych, e-learningowych, po fotowoltaikę, metody redukcji hałasu, zmniejszenia emisji CO2, systemy monitorowania stanu technicznego nabrzeży w Gdańsku, aplikacje oparte na VR/AR oraz sensory. 

System do parametryzacji obiektów przemysłowych na podstawie analizy zdjęć satelitarnych

Jeden z Odbiorców Technologii poszukuje firmy, która stworzy system oparty na analizie zdjęć satelitarnych. Przedmiotem projektu będzie opracowanie systemu informatycznego pozwalającego na identyfikację oraz parametryzację obiektów w zakładach przemysłowych. System będzie wykorzystywał zdjęcia satelitarne oraz technologię machine learning, do rozpoznawania budynków, budowli, infrastruktury przemysłowej. Na podstawie analizy wykonany zostanie interaktywny model struktury przedsiębiorstwa, który pozwoli na parametryzację poszczególnych obiektów pozwalającą na oszacowanie ryzyka wystąpienia scenariuszy pożarowych.

*Blue Dot Solutions sp .z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. ,,Space3ac Scale Up II”. Celem programu jest połączenie innowacyjnych startupów i zespołów z dużymi przedsiębiorstwami i funduszami VC z Polski, które poszukują innowacji w obszarach: Sektora Kosmicznego, Biogospodarki i Smart City. Wartość projektu (wydatki kwalifikowalne): 15 960 500.00 PLN. Dofinansowanie projektu z UE: 15 000 000 PLN

Comments are closed.