IAC 2020 – forma wirtualna

0

Międzynarodowa Unia Astronautyczna postanowiła zorganizować tegoroczny Kongres Astronautyczny w formie wirtualnej.

IAC czyli International Astronautical Congress to jedno z najważniejszych wydarzeń światowego sektora kosmicznego. Na zjeździe organizowanym przez Międzynarodową Federację Astronautyczną (IAF) co roku pojawia się po kilka tysięcy przedstawicieli branży zarówno związanych z przemysłem, jak i środowiskami badawczymi oraz administracyjnymi.

Co roku IAC odbywa się w innej części świata. W 2014 kongres odbywał się w Toronto, w 2015 w Jerozolimie, w 2016 w Guadalajarze a 2017 w Adelajdzie. W 2018 roku IAC odbyło się w Bremie, ważnym punkcie na mapie niemieckiego przemysłu kosmicznego. W 2019 roku IAC odbyło się w Waszyngtonie – co miało także symboliczne znaczenie z uwagi na pięćdziesiątą rocznicę pierwszego lądowania człowieka na Księżycu.

W 2020 roku IAC miało być zorganizowane przez Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jednakże, postępująca pandemia koronawirusa (choroba COVID-19) spowodowała, że IAF postanowiła zmienić formę tego wydarzenia. Na początku kwietnia IAF postanowiła o “przełożeniu” IAC 2020 na późniejszą datę. Pod koniec kwietnia IAF zadecydowała o zmianie formy tegorocznego IAC. Tegoroczny Międzynarodowy Kongres Astronautyczny zostanie zorganizowany w formie wirtualnej.

IAC 2020 odbędzie się w dniach 12-14 października 2020. Podczas tych dni wszystkie prezentacje (wyłonione z wcześniej zaakceptowanych abstraktów) zostaną przestawione za pomocą platformy udostępnionej przez IAF.

IAF także poinformowała o przesunięciu kolejnych Kongresów. Organizatorem IAC 2021 będzie Dubaj, IAC 2022 – Paryż, zaś IAC 2023 – Baku. Wybór organizatora IAC 2024 roku odbędzie się w przyszłym roku.

(IAF)

Comments are closed.