Demo Day akceleratora Space3ac ScaleUp II

0

12 maja miało miejsce Demo Day akceleratora biznesowego Space3ac. Po raz pierwszy w historii programu wydarzenie odbyło się online.

Space3ac to program akceleracyjny łączący młode spółki technologiczne z dużymi przedsiębiorstwami. Zespoły biorące w nim udział uzyskują dofinansowanie do 200 tysięcy złotych oraz mentoring techniczny i biznesowy. Demo Day to wydarzenie zwieńczające 6 miesięcy pracy nad wdrożeniem technologii do danego przedsiębiorstwa. W tym roku wydarzenie miało mieć miejsce podczas konferencji Infoshare. Z powodu trwającej pandemii COVID-19 przeniesiono je do świata wirtualnego. Transmisję z Demo Day można obejrzeć na Facebook’u akceleratora.

Wirtualne Demo Day programu Space3ac - widok ekranu / Credits - Space3ac
Wirtualne Demo Day programu Space3ac – widok ekranu / Credits – Space3ac

Głównym elementem wydarzenia były 1-minutowe prezentacje startupów. Wszystko odbywało się na żywo, przed przedstawicielami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, lokalnych samorządów, inwestorami, odbiorcami technologii i społecznością zgromadzoną na Facebook’u. 22 zespoły oceniane były przez Jury – Kamilę Kalińczak, dziennikarkę radiową oraz telewizyjną, Mika Bradshow’a, który od 10 lat profesjonalnie zajmuje się doradzaniem startupom z zakresu m.in pitchingu, Aleksandra Dobrzynieckiego, dyrektora inwestycyjnego z Black Pearls VC, oraz Łukasza Czajkowskiego znanego z ABSL.

Następnie, jury wraz z przedstawicielami akceleratora Space3ac wyróżniło 4 startupy. W kategorii Best MVP zwyciężył Symmetrical, zapewniający pracownikom tzw. wypłatę na życzenie. Nagroda za Best Software trafiła do platformy analityczno-marketingowej Witbee, Best Technology przyznano Sezo za bezprzewodowe sensory, a Best Pitch wygrał zespół Surveily, który stworzył przewidujący wypadki system nadzoru i bezpieczeństwa oparty na sztucznej inteligencji. Gratulacje dla wszystkich startupów!

Dyskusja podczas Demo Day Space3ac ScaleUp II / Credits - Space3ac
Dyskusja podczas Demo Day Space3ac ScaleUp II / Credits – Space3ac

Podczas Demo Day można było wysłuchać prezentacji Michała Sadowskiego z Brand24, który opowiedział o sukcesach i porażkach, których miał okazję zaznać podczas swojej kariery. Kolejnym gościem specjalnym był Marvin Liao, inwestor z Kalifornii, który przez wiele lat związany był z funduszem i akceleratorem 500 startups. Zaprezentował perspektywę inwestora na obecną sytuację spowodowaną pandemią COVID-19. Według niego teraz jest bardzo dobry czas na zakładanie startupu i pozyskiwanie inwestycji. Przypominamy więc, że do 31 maja można aplikować do akceleratora Space3ac o dofinansowanie w wysokości do 200 tysięcy złotych. Ciekawym elementem Demo Day był panel z udziałem PKN Orlen, Vencortex oraz Space3ac na temat współpracy korporacji ze startupami podczas kryzysu. Relację z całego wydarzenia możecie obejrzeć na fanpage’u Space3ac.

*Blue Dot Solutions sp .z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. ,,Space3ac Scale Up II”. Celem programu jest połączenie innowacyjnych startupów i zespołów z dużymi przedsiębiorstwami i funduszami VC z Polski, które poszukują innowacji w obszarach: Sektora Kosmicznego, Biogospodarki i Smart City. Wartość projektu (wydatki kwalifikowalne): 15 960 500.00 PLN. Dofinansowanie projektu z UE: 15 000 000 PLN

Comments are closed.