Nagrodzone startupy w 5 edycji Space3ac ScaleUp II

0

W zakończeniu drugiej rundy programu Space3ac uczestniczyło 15 startupów, 10 dużych przedsiębiorstw, ponad 100 gości, w tym przedstawiciele PARP, funduszów VC i samorządów.

14 listopada 2019 w “Ogrodach Innowacji” Miasteczka Orange w Warszawie odbyło się Demo Day programu akceleracyjnego Space3ac Scale Up II. 15 startupów zaprezentowało efekty swojej sześciomiesięcznej pracy. W Ogrodach Innowacji ustawiono także strefę EXPO, w której można było przetestować wypracowane technologie zespołów. Podczas wydarzenia odbył się panel dyskusyjny na temat akceleracji startupów z przedstawicielami Orange Polska, PKN Orlen, Space3ac, oraz Surveily. 

Zespoły biorące udział w akceleratorze Space3ac ScaleUp II mają szansę pracować z dużymi przedsiębiorstwami takimi jak: PKN Orlen, Orange Polska, Port Gdańsk, Olivia Business Centre, Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego, OTLogistics, Luxon Led, Valmont Structures, Safe co i Pekabex. Na początku przyszłego roku startuje nabór do ostatniej już edycji akceleratora.

4 zespoły zostały dodatkowo wyróżnione: Resin Hard za Best Hardware , Surveily za Best Software, Comixify za Best Pitch i eFabe za Best MVP.

Opisy projektów startupów programu akceleracyjnego Space3ac

Cervi Robotics skupia się optymalizacji zadań związanych z monitorowaniem rurociągów, dostaw kolejowych, instalacji przemysłowych, patrolowaniem dużych zamkniętych obszarów wymagających stałego nadzoru z wykorzystaniem autonomicznych dronów i algorytmów sztucznej inteligencji, co zwiększy wydajność i częstotliwość nadzoru. Rozwiązanie zapewnia skalowalność do dowolnego obszaru.

Comixify.ai zamienia filmy w komiksy. Algorytm najpierw wybiera reprezentatywne i przyjemne wizualnie kadry za pomocą modelu uczenia maszynowego wyszkolonego na tysiącach obrazów udostępnianych w mediach społecznościowych, a następnie przekształca je w komiksy przy użyciu autorskiej głębokiej sieci neuronowej nazwanej ComixGAN. Efekty możecie zobaczyć na filmie z Demo Day.

Surveily to system sztucznej inteligencji do automatycznego nadzoru bezpieczeństwa, który widzi, rozumie i wyciąga wnioski. Automatycznie ostrzega o niebezpieczeństwach i pozwala przewidzieć wypadki i im zapobiec. System można podłączyć do istniejącej infrastruktury CCTV, aby analizować kanały ze wszystkich kamer w czasie rzeczywistym. Korzystanie z A.I. Surveily pozwala wykryć nietypowe zachowania i raportuje o napotkanych anomaliach.

zumax.co gromadzi klientów, którzy chcą wykończyć nowo zakupioną nieruchomość lub odnowić mieszkanie z doświadczonymi i cenionymi lokalnymi fachowcami oraz daje dostęp do materiałów budowlanych dostarczonych na czas w pracy. zumax.co pozwala uniknąć długich łańcuchów dostaw łącząc producentów materiałów budowlanych ze swoimi klientami. 

andCards tworzy rynek pracy dla następnej generacji pracowników. Stworzony system umożliwia znalezienie i zakup członkostwa w przestrzeni coworkingowej online. Integruje się bezpośrednio z oprogramowaniem coworkingowym, pobiera aktualne dane na temat cen i dostępności. Klienci mogą natychmiast zarezerwować miejsce pracy, a menedżerowie mogą zautomatyzować potwierdzenie, płatność, a nawet fizyczny dostęp do przestrzeni.

PROA Technology pomaga zwiększyć produktywność i obniżyć koszty operacyjne, wykonując powtarzalne i nielubiane zadania back office przez personalizowane oprogramowanie RO: BOT. Wieloletnie doświadczenie w optymalizacji procesów i najnowocześniejsze rozwiązania AI gwarantują znaczącą poprawę głównych KPI procesów biznesowych i zwalniają pracowników z wykonywania działań, których nie lubią.

Montgo SOFiS to system informatyczny, który ma za zadanie wspomóc codzienną pracę spedytora poprzez zarządzanie “zadaniami” spedycyjnymi z wykorzystaniem automatyzacji procesów, mechanizmów wymiany danych B2B oraz funkcji kontrolno-sprawozdawczych.

Controlsystems.com.pl zakłada stworzenie prototypu w formie aplikacji webowej, zbudowanej ze zintegrowanych ze sobą modułów. Zakres funkcjonalny prototypu będzie obejmował całość procesu operacyjno-rozliczeniowego dla spedycji morskiej kontenerowej, Prototyp ma się również komunikować z systemami zewnętrznymi OT Logistics

VRLearning korzysta z VR i AR, aby pomóc korporacjom, których pracownicy i zespoły mają problemy z niską wydajnością spotkań i szkoleń na odległość, a także  rozwiązują problem czasu i kosztów zewnętrznego szkolenia stacjonarnego. VRLearning to platforma, która umożliwia szkolenie w wirtualnych pokojach z udziałem trenera, innych pracowników lub osób z HR. 

eFabe tworzy system, w którym pracownicy oraz wybrane elementy technologii są monitorowane czujnikami z możliwością wysyłania wybranych informacji (LT/E-M) (I el. systemu). Odbiorcą wymienionej informacji jest chmurowy system informatyczny zbierający dane, syntetyzujący i je archiwizujący (II el. systemu). III el. systemu stanowi oprogramowanie umożliwiające dostęp do informacji o obiekcie za pośrednictwem przeglądarek WWW.

PowerWISE to inteligentne rozwiązanie przeznaczone do zdalnego odczytu danych i liczników energii lub wody. Pozwala także na ich analizę i zarządzanie, aby zoptymalizować zużycie i czynniki ekonomiczne. PowerWise można podłączyć do istniejącej infrastruktury bez konieczności wymiany już zainstalowanych elementów, co jest kluczowym czynnikiem, aby uczynić go inteligentnym i ekonomicznym.

Projekt Deliver-M8 (DM8) to system informatyczny do zarządzania łańcuchem dostaw (SCM) w odniesieniu do sektora Last Mile Delivery (LMD) i First Mile Delivery (FMD). DM8 pozwala na optymalne przydzielanie zadań logistycznych i zarządzanie, biorąc pod uwagę różne ograniczenia prowadzące do zmniejszenia ogólnej odległości pokonywanej przez pojazdy i zmniejszenia zużycia paliwa przez pojazdy.

Resin Hard opracowuje prototyp agregatu wysokociśnieniowego do aplikacji żywic polimerowych stosowanych do wytwarzania kompozytów. Wielozadaniowość urządzenia będzie umożliwiała jego wykorzystywanie w różnych metodach produkcji  np. Spray-up, Wet-out, VARIM, LRTM, RTM, SQRTM, Pultruzja ( inject box ), winding, impregnacji włókien ( wytwarzanie preimpregnatów ), dozowanie z mix. ext. i int.

I-MAT zademonstruje możliwość zastosowania rozłożonego czujnika światłowodowego o wysokiej rozdzielczości specjalnie przystosowanego do monitorowania żywotności kompozytowej belki. IPT Applied wyprodukuje dedykowaną jednostkę pomiarową oraz przystosuje odpowiednie włókno światłowodowe w celu zademonstrowania możliwości jego zastosowania do monitorowania stanu długiej belki kompozytowej. Funkcjonalność zostanie zademonstrowana na realnej kompozytowej strukturze.

LSD Gen wdrażał aplikację komputerową wspomagającą prace projektowe układów nośnych konstrukcji lekkich, które mają być wykonane jako konstrukcje kompozytowe w technologii cienkowarstwowej. System umożliwia projektowanie układów nośnych w dwóch alternatywnych klasach zadań konstrukcyjnych począwszy od fazy koncepcyjnej do fazy projektu konstrukcyjnego z zastosowaniem konstrukcji kompozytowej w technologii cienkowarstwowej lub konwersję klasycznej konstrukcji kompozytowej opracowanej jako model geometryczny do konstrukcji kompozytowej w technologii cienkowarstwowej.

*Blue Dot Solutions sp .z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. ,,Space3ac Scale Up II”. Celem programu jest połączenie innowacyjnych startupów i zespołów z dużymi przedsiębiorstwami i funduszami VC z Polski, które poszukują innowacji w obszarach: Sektora Kosmicznego, Biogospodarki i Smart City. Wartość projektu (wydatki kwalifikowalne): 15 960 500.00 PLN. Dofinansowanie projektu z UE: 15 000 000 PLN

Comments are closed.