Test silnika Raptor (17.07.2019)

0

Firma SpaceX przeprowadziła test silnika Raptor w dniu 17 lipca 2019. Test miał dość nieoczekiwany przebieg – pojazd StarHopper został “pochłonięty” przez płomienie.

Od kilku miesięcy firma SpaceX prowadzi prace nad prototypem statku kosmicznego StarShip. Prototyp otrzymał nazwę “StarHopper”. SpaceX prowadzi prace na terenie należącym do spółki w Boca Chica w południowym Teksasie.

W nocy z 3 na 4 kwietnia 2019 odbył się pierwszy statyczny test silnika Raptor na StarHopperze. Poniższe nagranie prezentuje ten test. Z dostępnych informacji wynika, że test przebiegł prawidłowo.

Kolejny test statyczny został przeprowadzony 17 lipca 2019. Poniższe nagranie prezentuje ten test. Test miał bardzo interesujący przebieg, gdyż płomienie “pochłonęły” całego StarHoppera i utrzymywały się dookoła niego przez pewien czas. Z pierwszych doniesień po teście wynikało, że StarHopper i infrastruktura mogły doznać pewnych uszkodzeń. Szybko jednak pojawiły się zdjęcia StarHoppera po teście bez wyraźnych uszkodzeń.

Test StarHoppera i silnika Raptor / Credits – Everyday Astronaut

Więcej informacji na temat tego testu prawdopodobnie zostanie opublikowanych przez Elona Muska w ciągu najbliższych dni. Kolejnych testów tego typu można się spodziewać w najbliższych tygodniach i miesiącach.

(PFA, E-A)

Comments are closed.