Paris Air Show 2019

0

W tym tygodniu trwają targi przemysłu lotniczego na paryskim lotnisku Le Bourget – z dużą częścią kosmiczną.

Podparyskie lotnisko Le Bourget co dwa lata w czerwcu zamienia się w centrum światowego przemysłu aerokosmicznego. W tym roku Le Bourget odbywa się w dniach 17 – 23 czerwca, z czego weekend jest ogólnodostępny. Pozostałe dni targów Le Bourget są dedykowane przedstawicielom branży aerokosmicznej.

Prezentacja samolotu wojskowego Rafale na Le Bourget 2019 / Credits – Salon du Bourget / Paris Airshow
Najciekawsze loty z 20 czerwca 2019 na Le Bourget / Credits – airailimages

Na Le Bourget aktywna jest także część kosmiczna. Swoje stanowiska mają agencje kosmiczne oraz firmy z tej branży. Odbywają się także prezentacje i wystąpienia związane z branżą kosmiczną. W tym roku – z uwagi na 50. rocznicę lądowania na Księżycu – wiele uwagi skupia się na nowych wizjach eksploracji Układu Słonecznego. Odbywają się także rozmowy z astronautami programu Apollo.

W tym roku Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) zorganizowała “otwarte” stanowisko na Le Bourget. Tradycyjnie przedstawiona została także makieta rakiety Ariane 5. Oprócz tego na stanowisku ESA mogły się zaprezentować spółki branży kosmicznej, w tym startupy.

Na tegorocznym Le Bourget został podpisany kontrakt na wystrzelenie sondy Jupiter Icy Moon Explorer (JUICE). Ta misja zostanie wystrzelona za pomocą rakiety Ariane 5 lub nowej Ariane 6, w zależności od dokładnego terminu startu sondy. W budowie misji JUICE uczestniczą także podmioty z Polski.

Misja JUICE / Credits – ESA Science & Technology

(ESA, @timmermansr)

Comments are closed.