Turystyczny lot SpaceX wokół Księżyca

3

14 września SpaceX zapowiedziało na Twitterze, że podpisało umowę na lot turystyczny wokół Księżyca. Więcej szczegółów ma zostać podane 17 września.

SpaceX podało na Twitterze, że podpisana została umowa na turystyczny lot wokółksiężycowy. 17 września ma odbyć się konferencja prasowa na której przedstawiony zostanie kandydat do lotu pojazdem BFR.

Co ciekawe jest to już drugie ogłoszenie SpaceX dotyczące lotu turystycznego wokół Księżyca. Poprzednia zapowiedź pojawiła się na początku 2017 roku. Wówczas dwójka turystów miała udać w lot wokół Księżyca na pokładzie kapsuły Dragon wyniesionej rakietą Falcon Heavy. Lot miałby się odbyć …w 2018 roku.

W kolejnych miesiącach SpaceX po cichu wycofał się z pierwszego pomysłu a imiona kandydatów pojawiały się tylko nieoficjalnie na forach internetowych. W tym przypadku tożsamość turysty ma zostać ogłoszona 17 września. Elon Musk na Twitterze wskazał, że chodzi o osobę z Japonii.

Z drugiej strony sam pojazd BFR jest na znacznie mniej zaawansowanym projektem, niż załogowy Dragon i Falcon Heavy w momencie poprzedniego ogłoszenia w 2017. Wydaje się, że zapowiedź może mieć związek ze zła passą Elona Muska oraz problemami w Tesla, które w ostatnich tygodniach dodatkowo dały inwestorom do myślenia.

https://www.youtube.com/watch?v=UtB8dgM9SY8
Nagranie na którym Elon Musk pali marijuanę i popija whisky podczas audycji radiowej / Joe Rogan

3 komentarze

    • Michał Moroz on

      Falcon Heavy nie będzie jednak certyfikowany do lotów załogowych. Wolą się skupić na rozwoju BFR