Design Review projektu HATCH

0

25-26 czerwca 2018 w Barcelonie odbyło się spotkanie Design Review koordynowanego przez Blue Dot Solutions projektu HATCH, finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont 2020.

Pierwszego dnia, podczas otwartej części spotkania, konsorcjum zaprezentowało postępy w pracach and budową HATCH, skupiając się na rezultatach części poświęconej projektowi graficznemu portalu.

Spotkanie Design Review / HATCH

Spotkanie Design Review / HATCH

Uczestnicy – zarówno przybyli do Barcelony goście jak i użytkownicy online – mieli okazję jako pierwsi premierowo zobaczyć szatę graficzną oraz funkcjonalności portalu, a także dowiedzieć się, w jaki sposób sprawdzamy, czy spełniają one oczekiwania użytkowników.

Jeden z członków konsorcjum, hiszpańskie centrum technologii Eurecat, zaprezentowało w jaki sposób pozyskujemy opinie, pozwalając ochotnikom pracować na prototypie portalu. Eurecat wyjaśnił też, że uzyskane w ten sposób sugestie i komentarze przekazywane są następnie do developerów, których zadaniem jest wdrożyć je w życie. Uczestnicy spotkania również zostali zaproszeni do przekazania własnych komentarzy poprzez uczestnictwo w burzy mózgów i debat w grupach.

Opinie potencjalnych użytkowników są dla nas wyjątkowo ważne, jako że naczelnym celem HATCH jest stać się kluczowym narzędziem dla wszystkich zainteresowanych europejskim przemysłem kosmicznym. Portal pozwoli na śledzenie wydarzeń związanych z sektorem kosmicznym, publikowanie informacji o własnych projektach, identyfikację potencjalnych partnerów oraz wyszukiwanie i wykorzystywanie wyników zrealizowanych już projektów. Krótko mówiąc, będzie to miejsce, którego żadna osoba zainteresowana najnowocześniejszymi europejskimi badaniami kosmicznymi i innowacjami nie może ominąć!

Informacje o postępach prac nad portalem śledzić można na jego profilu na FacebookuLinkedIn i stronie internetowej, a także zapisując się na dedykowany newsletter. Więcej szczegółów dotyczących projektu dostępnych będzie już po wakacjach.


Podsumowanie spotkania Design Review / HATCH

Projekt HATCH otrzymał dofinansowanie z unijnego programu badawczo-rozwojowego “Horyzont 2020″ w ramach umowy o grant nr 776357. Liderem projektu HATCH jest firma Blue Dot Solutions.

(HATCH)

Comments are closed.