Drugi zjazd Techniczny akceleratora Space3ac Intermodal Transportation

0

W dniach od 10 do 12 stycznia 2018 roku w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyły się drugie seminaria z Mentoringu Technicznego programu akceleracyjnego „Techniki satelitarne dla transportu intermodalnego” organizowanego przez Pomorską Specjalna Strefę Ekonomiczną.

W programie pozostało 16 zespołów z których każdy otrzymał 158 437,50 zł na rozwój swojego pomysłu w gotówce oraz dodatkowe 50 000 zł w formie mentoringu technicznego i biznesowego.

Niedawno, pisaliśmy o tym, że do drugiej rundy zakwalifikowanych zostało 19 zespołów. Trzy z nich nie przeszły pomyślnie weryfikacji przed Komitetem Inwestycyjnym i po pierwszym etapie zakończyło swój udział w akceleratorze.

Zajęcia techniczne Space3ac Intermodal Transportation / Credits: Blue Dot Solutions

Zajęcia techniczne Space3ac Intermodal Transportation / Credits: Blue Dot Solutions

Celem ostatniego zjazdu było głównie określenie harmonogramu prac zaplanowanych do wykonania do końca trwania akceleracji poprzez weryfikację techniczną stanu wyjściowego.

Wszystko dokonało się poprzez zajęcia z mentorami, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Byli to m.in. Lluc Diaz z Centrum Transferu Technologii i Innowacji Europejskiej Agencji Kosmicznej; Kartik Kumar, współzałożyciel SatSearch.co; Krzysztof Kanawka, współzałożyciel i CEO Blue Dot Solutions; Maciej Urbanowicz, założyciel MURB Space; Marcin Dobrowolski, Strategy & Business Development Director w Thales Alenia Space Polska; Martyna Gatkowska, zastępca Kierownika Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii; Tomasz Nadolny, założyciel CMT Consulting z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z jednostkami samorządowymi i rządowymi; dr Daniel Kaszubowski z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska czy Marcin Pokojski, założyciel i CEO infoShare Academy.

Gościem specjalnym była Katerina Lengold, założyciel Space ImageAiry, aktualnie w zarządzie Astro Digital. Mentorzy, oprócz wskazówek technicznych, chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami zawodowymi przez co nowym Startupom łatwiej będzie postawić pierwsze kroki w biznesie. Nieoceniona jest także wymiana kontaktów, często niezbędna na początku kariery młodych przedsiębiorstw.

Z uwagi na dość duże zróżnicowanie rozwiązań nad którymi pracują zespoły, większość zajęć została podzielona na dwie grupy: część skupiającą się na rozwiązaniach hardware i część rozwijającą elementy software. Zajęcia trwały codziennie od godziny 9:00 do 17:30

Space3ac Intermodal Transportation / Credits - Blue Dot Solutions i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Space3ac Intermodal Transportation / Credits – Blue Dot Solutions i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Akcelerator Space3ac Intermodal Transportation jest inicjatywą realizowaną w ramach organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu Scale UP opartego o rządowy programu Start In Poland, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

(Space3ac)

Comments are closed.